3 kwestie, które pomogą Ci wybrać narożnik do salonu

Narożnik jest podstawowym wyposażeniem klasycznych i nowoczesnych salonów. Narożniki w ciągu ostatnich lat wyparły tradycyjne kanapy, wersalki oraz rozkładane łóżka. Współczesne narożniki potrafią zaskakiwać swoją funkcjonalnością. Warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach w trakcie zakupów wymarzonego narożnika, aby zapewnił 100% funkcjonalności. Oto one.

1. Zastanów się do czego potrzebujesz narożnik

Na początku musimy ustalić, do czego narożnik jest nam potrzebny. Na tej podstawie będziemy mogli określić budżet, jaki mamy do zagospodarowania oraz rodzaj narożnika, który mamy zakupić. Jeżeli zależy nam na funkcjonalności – wybierzmy narożnik, który jest duży, ma funkcję spania, pojemnik na pościel, wygodne zagłówki oraz jest wykonany z materiału, który nie klei się do ciała i jest prosty w utrzymaniu czystości.

Unikajmy skóry, gdyż może ona skrzypieć, zakłócając tym samym spokój domowników. W letnie dni skóra może również nieprzyjemnie kleić się do ciała. Jeśli interesuje nas wyłącznie funkcja dekoracyjna, możemy zainwestować w narożnik o bardziej dynamicznych kształtach, tapicerowany, o wyraźnej – rzucającej się w oczy kolorystyce.

2. Dopasuj wielkość narożnika do wielkości salonu

Narożnik musi zapewnić jak największy komfort użytkowania. Musi pomieścić nawet kilkuosobową rodzinę lub grono znajomych. Warto dokładnie zmierzyć, jaka długość narożnika będzie nam potrzebna. Taki pomiar można przeprowadzić wykorzystując zwykłą metrówkę. Warto również mieć na uwadze wielkość pomieszczenia oraz inne meble.

Narożnik nie powinien przytłaczać, zastawiać ciągu komunikacyjnego, utrudniać przemieszczania się po salonie. Nie może również powodować uczucia „zagracenia” wnętrza. Narożnik o szerokości ponad 300 centymetrów wymaga innej powierzchni, niż taki o szerokości 200 centymetrów.

3. Narożniki do salonu – jaki styl wybrać?

W tym przypadku wygląd ma znaczenie. Narożnik jest często wyposażeniem reprezentacyjnym, dlatego zakup najtańszego może zaburzyć wystrój wnętrza. Najtańsze narożniki wykonane są z gorszych jakościowo materiałów, mogą mieć problemy z płynnym i cichym rozkładaniem, czy mogą być wyłożone materiałem, który szybko „łapie” zabrudzenia.

Narożnik musi również idealnie współgrać z resztą pomieszczenia oraz wyposażeniem, które się w nim znajduje. Dobry narożnik pięknie prezentuje się razem z podłogą drewnianą i płytkami, przy ścianie wyłożonej kamieniami dekoracyjnymi oraz w różnym świetle. Jak więc osiągnąć wymarzony efekt? Nie wybierajmy narożników nijakich.

W poszukiwaniu idealnego produktu, najlepiej odwiedzić sklep z narożnikami w Jeleniej Górze.

Jaka szafa dwudrzwiowa będzie najlepsza?
Urządzając sypialnię, warto zwrócić uwagę, na wybór odpowiedniej szafy, która będzie sprzyjać utrzymaniu porządku. Niezależnie od...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *