3 sposoby na urządzenie garderoby w domu – jak to zrobić?

Funkcjonalna garderoba to niezbędne pomieszczenie w domu, szczególnie jeśli chcemy zachować w nim porządek i harmonię. Przedstawimy w poniższym artykule 3  sposoby aranżacji garderoby, aby mogła być praktycznym i w pełni stylowym wnętrzem. Wiele z nas marzy o pomieszczeniu, w którym króluje niezwykły styl oraz funkcjonalne rozwiązania.

Aranżacja garderoby w domu – jako osobne pomieszczenie

Gdy w domu możemy pozwolić sobie na stworzenie garderoby w osobnym pomieszczeniu, to taka opcja będzie najlepsza. Oczywiście tylko wtedy, jeśli nasze mieszkanie lub dom posiada odpowiedni metraż. Dlatego, gdy nie mamy ograniczeń, osobne pomieszczenie na garderobę będzie bardzo praktycznym rozwiązaniem. Nawet w mniejszych rozmiarów pokojów stworzymy funkcjonalną garderobę, która będzie w stanie pomieścić ubrania, obuwie oraz dodatki i akcesoria. Warto w takim pomieszczeniu zadbać o meble do garderoby, aby móc cieszyć się bardzo stylowym wnętrzem. W takiej przestrzeni znajdziemy wszystko w naszym zasięgu wzroku, dzięki czemu nie będziemy musieli niczego szukać, ponieważ wszelkie akcesoria oraz ubrania będą odpowiednio uporządkowane.

Garderoba w sypialni

Niektórzy jednak nie mogą cieszyć się osobnym pomieszczeniem, w którym można stworzyć garderobę. Dlatego domownicy decydują się na aranżację garderoby w sypialni, co jest nie tylko nowoczesnym rozwiązaniem, ale również bardzo praktycznym i wygodnym. Mimo niewielkiej przestrzeni można stworzyć wnętrze dopasowane pod szafę oraz wszelkie inne wyposażenie, które przyda się jako aranżacja miejsca na garderobę. Warto zastosować w takich przypadku szafę z drzwiami przesuwnymi, aby oddzielić część z sypialnią i stworzyć pokój dwa w jednym. Jednak niektórzy decydują się na otwartą garderobę w sypialni, co również wpisuje się w nowoczesny styl aranżacyjny.

Garderoba w przedpokoju

Garderoba wkomponowana w przedpokój to chyba jeden z najpopularniejszych sposób aranżacji przestrzeni w domu, szczególnie gdy nie możemy pochwalić się dużym metrażem. Przedpokój niekiedy jednak nie ma dużych rozmiarów, dlatego należy odpowiednio wygospodarować miejsce na garderobę, aby także mieć przestrzeń na witanie gości czy ubieraniem się przed wyjściem. Mimo to pomieszczenie powinno zostać zachowane w elegancki sposób, ponieważ przedpokój stanowi reprezentacyjną część całego domu. Zazwyczaj, gdy mamy garderobę w przedpokoju stawiamy jedynie na przechowywanie ubrań wierzchnich, obuwia oraz dodatków. Możemy postawić na garderobę otwartą – jak w przypadku sypialni lub zamkniętą, np. z przesuwnymi drzwiami oraz lustrem, co spowoduje, że dodatkowo przestrzeń stanie się optycznie powiększona.

Jaka szafa dwudrzwiowa będzie najlepsza?
Urządzając sypialnię, warto zwrócić uwagę, na wybór odpowiedniej szafy, która będzie sprzyjać utrzymaniu porządku. Niezależnie od...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *