Ekspres do kawy nie pobiera wody – co zrobić?

Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez chociaż jednej filiżanki kawy. Ekspresy do kawy goszczą już coraz częściej nie tylko w domach, ale także i biurach. Co zrobić jeżeli podchodzisz do ekspresu do kawy, wciskasz guzik i widzisz, że urządzenie nie pobiera wody? Nie wiesz co się stało, a na ekranie urządzenia wyskakuje nieznany błąd? Nie denerwuj się! Można temu szybko zaradzić. Poniżej dostaniesz wskazówki, jak zrobić to szybko i sprawnie!

Awaria ekspresu do kawy – dlaczego ekspres do kawy nie pobiera wody?

Problem z niepobieraniem wody przez ekspres może wystąpić z kilku przyczyn. Ekspres do kawy może nie pobierać wody ze względu na to, że nastąpił zły montaż zbiornika na wodę. Sprawdź, czy zbiornik został dokładnie umieszczony w urządzeniu.

Niekiedy ekspres nie pobiera wody ze względu na to, że obieg wody został zatkany. Kiedy taka sytuacja może mieć miejsce? Przyczyną zatkanego obiegu wody może być kamień lub powietrze, które się w nim znajduje. Jeżeli przyczyną jest kamień, należy odkamienić ekspres, a wszystko powinno wrócić do normy.

Jeżeli ekspres został odkamieniony, a problem nadal pozostał,- należy spróbować odpowietrzyć ekspres. Jak to zrobić? Aby odpowietrzyć ekspres do kawy, można na przykład przepuścić przez niego około pół litra gorącej wody. W tym celu napełnij pojemnik wodą i włącz opcję parzenia swojej ulubionej kawy. Zazwyczaj już taka ilość pomaga pozbyć się problemu.

Kolejną przyczyną usterki może być niesprawny przepływomierz. Należy skontrolować czy element kręci się i czy nie dostały się tam żadne zanieczyszczenia. Warto również sprawdzić, czy pompa pracuje prawidłowo.

Jeżeli wykluczysz już wyżej wymienione przyczyny, należy jeszcze sprawdzić, czy kranik gorącej wody nie został zatkany. W tym celu wyciągnij zewnętrzny element od panarello lub spieniacza do mleka i przyjrzyj się, czy końcówka nie jest pokryty kamieniem. Jeżeli to jest przyczyną problemu, rozwiąż go, używając w tym celu specjalnego środka do odkamieniania.

Jeżeli żadna z powyższych wskazówek nie pomogła, a Twój ekspres do kawy nadal nie działa, warto poprosić o pomoc sprawdzonych specjalistów. Serwis ekspresów Warszawa jest miejscem, do którego warto oddać swój ekspres do kawy. Zespół specjalistów zadba o to, aby usunąć całą awarię. Możesz także oddać swój ekspres do kawy do serwisu, aby sprawdzić jego stan techniczny lub zlecić przeprowadzenie odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *