Łóżka młodzieżowe – jakie wybrać dla swojego dziecka?

Podczas zakupu łóżka, w pierwszej kolejności należy zadbać o to, aby było wygodne. Nie podlega to żadnej wątpliwości. Solidny stelaż, wygodny i wysokiej jakości materac – to parametry na które w pierwszej kolejności zwracamy uwagę. Jednak w przypadku zakupu łóżka młodzieżowego, liczy się również to, aby naszemu dziecku się spodobało. Dlatego warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które na pierwszy rzut oka wydają się mało znaczące. O czym powinniśmy pamiętać podczas kupna młodzieżowego łóżka dla naszego dziecka?

Łóżka dla młodzieży – postaw na wygodę

Jakie będzie najlepsze dla Twojego dziecka? Tak samo jak w przypadku łóżek dla dzieci i dla dorosłych, powinno być wygodne. Niezależnie od wybranego rodzaju łóżka, powinno zapewnić młodemu dorosłemu komfortowy sen i wypoczynek. A aby móc to zagwarantować, należy zwrócić uwagę na kilka czynników, o których opowiemy w dalszej części artykułu.

Oferty sklepów meblowych są bardzo urozmaicone i bogate w wiele różnorodnych łóżek młodzieżowych. Możliwości jest wiele:

  • łóżko ze stelażem,
  • materac pełniący funkcję łóżka,
  • łózko na antresoli,
  • łóżko piętrowe,
  • rozkładany tapczan,
  • sofa,
  • łóżko rozkładane w szafie.

Najważniejsze kwestie to jednak: długość i szerokość materaca. Łóżko młodzieżowe oraz łóżka dla starszych dzieci powinny mieć wielkość co najmniej 80×200 cm, jednak dla maksymalnej wygody warto zainwestować (oczywiście o ile metraż pomieszczenia na to pozwala) w łóżko wielkości 120×200 cm. Ogólna zasada mówi, że im łóżko szersze – tym wygodniejsze.

Łóżka dla młodzieży – jaki materac?

Najpopularniejszym rodzajem materacy są te wykonane z lateksu. Posiadają one punktową elastyczność, a specjalny system otworów zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Materace lateksowe równomiernie podpierają ciało i dostosowują się do ułożenia ciała śpiącej osoby. Oprócz tego, łóżka młodzieżowe , można wyposażyć w inne rodzaje materacy:

  • materac z pianki wysokoelastycznej – jest antyalergiczny i zapewnia jeszcze lepszą wentylację niż materac lateksowy. Jest trwały i elastyczny oraz zalecany przez ortopedów, przez wzgląd na swoje właściwości rehabilitacyjne;
  • materac z materiału termoplastycznego – zapewnia naturalne podparcie dla kręgosłupa podczas snu oraz prawidłowe krążenie krwi. Jest jednak dużo droższy.

Funkcje i dodatkowe wyposażenie

Łóżko dla młodzieży z szufladami: to świetny pomysł dla osoby w każdym wieku. Szuflady mogą zostać wykorzystane na wiele różnych sposobów. Można wykorzystać je jako schowek na książki, które nie mieszczą się już na półkach. Podobnie w przypadku ubrań, bielizny, a nawet butów – zależy to tylko od potrzeb młodego człowieka.

Łóżka młodzieżowe z półkami: w sprzedaży są również łóżka młodzieżowe wyposażone w stoliki, szafki nocne lub półki na książki. Elementy te są oczywiście integralną częścią łóżka i pozwalają zaoszczędzić dużo miejsca. Popularne rozwiązanie, to także łóżko z biurkiem – idealne dla dziecka w wieku szkolnym. Pokój młodzieżowy zostanie dzięki temu wyposażony we wszystkie niezbędne elementy.

Jaka szafa dwudrzwiowa będzie najlepsza?
Urządzając sypialnię, warto zwrócić uwagę, na wybór odpowiedniej szafy, która będzie sprzyjać utrzymaniu porządku. Niezależnie od...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *