Czy perfumy na prezent to dobry pomysł?

Perfumy kojarzą się przede wszystkim z elegancją i tym, że możemy podarować ulubiony zapach bliskiej osobie. Dlatego bardzo często wybiera się perfumy jak pomysł na prezent dla wybranej osoby. Jednak nie zawsze wybór ten jest równie prosty, co pomysł. Musimy przede wszystkim pomyśleć o odpowiednim zapachu, który się spodoba i pasuje do charakteru czy stylu. Czy perfumy to dobry pomysł na prezent? Przekonaj się, czytając nasz wpis ze wskazówkami.

Najpopularniejsze nuty zapachowe

Wybór odpowiednich perfum nie jest łatwy, zwłaszcza jeśli chcemy podarować uniwersalny i zarazem elegancki prezent. Dlatego dobór nuty zapachowej będzie kluczowe, ponieważ świadczy o zapachu perfumy i jego intensywności.

Warto poznać popularne nuty zapachowe, które wykorzystuje się w perfumach dla kobiet:

 • nuty cytrusowe,
 • nuty kwiatowe,
 • nuty owocowe,
 • nuty paprociowe,
 • nuty orientalne.

Jeśli chcesz podarować bliskiej osobie perfumy, a taką osobą jest kobieta, zdecydowanie wybierz markowe perfumy damskie na francuskieperfumy.pl. Gwarantujemy, że idealnie sprawdzą się jako prezent dla bliskiej osoby.

Z kolei w przypadku wyboru nut zapachowych dla mężczyzn dobrze pamiętać, aby były one oryginalne i wyróżniały się mocnym zapachem, ale również intensywnym. Do popularnych męskich nut zapachowych możemy zaliczyć:

 • nuty paprociowe,
 • nuty szyprowe,
 • nuty skórzane,
 • nuty drzewne,
 • nuty orientalne.
 • nuty cytrusowe.

Czy warto kierować się rodzajem skóry?

Wiele osób z pewnością zastanawia się, czy dobór perfum do rodzaju skóry jest ważnym elementem. Odpowiadamy – tak! Jeśli tylko mamy taką możliwość, aby dopasować perfumy do rodzaju skóry, to powinniśmy również ten czynnik wziąć pod uwagę. Niektóre zapachy perfum lub ich stężenie alkoholu może wywołać różne reakcje skórne.

Podczas wyboru perfum dla osoby ze suchą skórą musimy pamiętać o niskiej zawartości alkoholu. Niestety czynnik ten podrażnia naskórek, a w efekcie może powodować reakcje alergiczne. Dla osób o takim typie skóry dobrze wybierać perfumy z nutą kwiatową czy szyprową. Z kolei perfumy na skórze tłustej muszą być jak najbardziej wyczuwalne, dlatego nuty cytrusowe, kwiatowe, drzewne, czy orientalne to najlepszy wybór. Skóra normalna jest natomiast najbardziej lubianą skórą, ponieważ nie ma żadnych problemów i można śmiało dobierać do niej kosmetyki oraz właśnie perfumy.

Zdecydowanie podczas wyboru perfum na prezent powinniśmy kierować się nie tylko wyglądem perfum, ale również dobraniem odpowiednich nut zapachowych. Istotny jest różny typ skóry, a wybranie zapachu, który nie powoduje żadnych zmian czy podrażnień to najlepszy sposób, aby prezent mógł się danej osobie spodobać.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *