Jak powinien wyglądać pokój nastolatka?

Pokój młodzieżowy powinien przede wszystkim być jak najbardziej modny i dopasowany do potrzeb oraz stylu nastolatka. Warto pamiętać o funkcjonalności, ponieważ w takim wnętrzu zazwyczaj nastolatek się uczy, śpi i spędza wolny czas. Musi być zatem dopasowane do wielu funkcji. Jak zatem zaaranżować pokój młodzieżowy? Jakie meble wybrać? Wskazówki i porady otrzymasz, zapoznając się z naszym artykułem.

Aranżacja pokoju młodzieżowego potrafi być nie lada wyzwaniem dla każdego rodzica, aby móc sprostać oczekiwaniom nie tylko wymiarowych całego pomieszczenia, ale również stylu nastolatka. Warto dopasować wszelkie meble i elementy do stylu i potrzeb osoby, która będzie mieszkać i spędzać czas wolny w tym wnętrzu. Trzeba też pamiętać, że ostateczny kształt wnętrza zależy od płci nastolatka, jego zainteresowań, wielkości przestrzeni czy nawet zasobności portfela.

Pokój młodzieżowy z antresolą

Pokój nastolatka nie zawsze ma duże wymiary, dlatego warto szukać rozwiązań, które sprawią, że zyskamy jak najwięcej miejsca do wykonywania odpowiednich czynności. Przede wszystkim w pomieszczeniu powinno znaleźć się wydzielone miejsca na sen, odpoczynek czy naukę. Dlatego dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza we wnętrzach o mniejszym metrażu, jest antresola. Dzięki niej możemy umieścić łóżko na podwyższeniu a pod nim umieścić biurko czy „mini” garderobę. Pod taką konstrukcją (np. podobną do łóżka piętrowego), zależnie od jej wysokości, uzyskamy dodatkowe miejsce na szuflady lub szafki, biurko bądź na ulokowanie kanapy czy miejsca do odpoczynku. Antresola sprawi również, że wnętrze nabierze nowoczesnego i z pewnością pomieszczenie zyska stylowego wyglądu.

Pokój młodzieżowy na poddaszu – jak urządzić?

Sporym wyzwaniem może stanowić urządzenie pokoju na poddaszu, które również jest bardzo częstym rozwiązaniem podczas aranżacji przestrzeni dla nastolatka. Elementy, które sprawiają najwięcej kłopotów przy aranżowaniu takiej przestrzeni to skosy, słupy konstrukcyjne na środku pokoju, niskie ścianki kolankowe oraz niewielka ilość światła. Dlatego istotne jest odpowiednie zaaranżowanie pomieszczenie dla nastolatka, aby było funkcjonalne i nie sprawiało problemów podczas wykonywania w nich różnych obowiązków. Wzdłuż ścian, które znajdują się pod skosem najlepiej ustawić niskie regały czy komody, a także zrezygnujmy z podwieszanych sufitów, aby zyskać jak najwięcej przestrzeni. Jeżeli w pokoju nastolatka jest trójkątna ściana szczytowa domu, można na całej jej powierzchni przymocować półki na książki czy inne przedmioty i ważne elementy. Powinniśmy również zadbać o jak największą ilość światła, nie tylko dziennego, ale również sztucznego w postaci dodatkowego oświetlenia.

Aranżacja pokoju dla dziewczyny lub chłopca

Niezależnie od płci, przy urządzaniu pokoju dla nastolatków najwięcej zależy od ich upodobań oraz hobby. Dzięki temu otrzymamy pomieszczenie dopasowane do wymagań danej osoby. Ponadto każdy wiek rządzi się swoimi prawami. W pokoju dziewczyny nie może zabraknąć przestrzeni na garderobę w postaci odpowiednie szafy, regałów czy komody. Nawet w niewielkim pokoju młodzieżowym trzeba znaleźć miejsce na dużą szafę lub wieszak na ubrania oraz duże lustro. Warto również pomyśleć o toaletce.

W pokoju dla chłopca musimy stworzyć miejsce do spędzania wolnego czasu i poświęcenie go na ulubione hobby – sprzęt do grania, miejsce do ćwiczeń, czy stół z odpowiednimi elementami, czy narzędziami do majsterkowania.

W pokoju nastolatka niezależnie od jego płci i wieku musi znaleźć się odpowiednie łóżko z materacem, dzięki któremu osoba będzie mogła odpoczywać oraz spać. Warto przeglądać łóżka dla młodzieży ABC Meble, gdzie znajdziemy dużą ilość produktów w korzystnych cenach. Możemy łatwo dokonać zakupów online bez konieczności wychodzenia z domu.

Jaka szafa dwudrzwiowa będzie najlepsza?
Urządzając sypialnię, warto zwrócić uwagę, na wybór odpowiedniej szafy, która będzie sprzyjać utrzymaniu porządku. Niezależnie od...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *