Witryny w salonie – czy to dobry pomysł?

Chcąc urządzić nowoczesną sypialnię lub salon, kluczowe jest przede wszystkim określenie stylu w jakim powinna być utrzymana aranżacja wnętrza. Komody i witryny pokojowe są jednymi z najchętniej wybieranych mebli salonowych. Dlatego w sklepach z meblami występują w bardzo bogatej ofercie stylistycznej. Jakie witryny wybrać do salonu w stylu nowoczesnym? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Witryny pokojowe to nic innego jak wisząca lub stojąca szafka o przeszklonych frontach. Mniejsze witryny zestawiamy przeważnie ze stolikiem RTV, tworząc nowoczesną wersję klasycznej meblościanki. Większe, bardziej masywne witryny występują często jako komody z przeszkloną nadstawką i są jednocześnie doskonałym miejscem do przechowywania zastawy stołowej. W zależności od preferowanego stylu możemy postawić na witryny minimalistyczne, które będą pozbawione nadmiernych ozdobników lub też zdecydować się na bogatsze formy. Te drugie przykują naszą uwagę frezami, ozdobnikami i uchwytami o niecodziennych kształtach.

Nowoczesne witryny do salonu

Niecodzienne pomysły i innowacyjne projekty są od dłuższego czasu bardzo chętnie wybierane podczas urządzania wnętrz. Producenci nieustannie urozmaicają swoją ofertę meble w stylu nowoczesnym – w tym również witryny.

Czym powinna charakteryzować się witryna wykonana w taki sposób? Przede wszystkim podstawą będzie witryna na biały połysk. Takie wykończenie mebli jest charakterystyczne dla stylu nowoczesnego. Nie tylko biel stanowi podstawę takiego wystroju wnętrza. Modna jest również czerń i wszelkie odcienie szarości. Witryna biała będzie jednak idealnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeżeli chcemy zaakcentować dodatki w innym kolorze.

Popularne jest również w ostatnim czasie oświetlanie wnętrza przeszklonych mebli, aby podkreślić ich piękno i uzyskać elegancki klimat pomieszczenia. Witryny szklane, zwłaszcza z lustrzanymi półkami z pewnością zapewni Twojemu salonowi nowoczesnego wyrazu. Niestandardowe podejście do urządzania wnętrz stanowi podstawę nowoczesnego designu.

Witryny szklane narożne

Chętnie wybieranym zestawem meblowym do salonu jest właśnie witryna narożna. Meble tego typu z pewnością przykują uwagę gości i nadadzą wnętrzu niecodzienny wyraz. Postaw na profesjonalnie oświetloną witrynę narożną białą, z przeszklonym frontem. Będzie intrygującym uzupełnieniem salonu i jego widowiskową częścią. Dzięki walorom zarówno praktycznym jak i estetycznym szklane witryny idealnie nadają się do salonu.

Mniejsze modele witryn najlepiej zestawić z meblami i sprzętem RTV. W ten sposób można stworzyć modną zabudowę ściany i maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Większość producentów oferuje gotowe zestawy meblowe, co zdecydowanie ułatwia wybór i dopasowanie mebli względem siebie. Witryny w zestawach można dowolnie układać, wybierając wersję stojącą lub wiszącą.

Klasyczne witryny szklane

Decydując się na witryny szklane w salonie, rozważyć także klasyczne rozwiązania. Być może będzie to styl, który skradnie Twoje serce i pozwoli uzyskać bardzo elegancki wystrój. Bardzo często projektanci wzorują się na stylu prowansalskim. Witryny w stylu prowansalskim nadadzą wnętrzu niepowtarzalny wygląd, jednocześnie przywołując lawendowe pola i malownicze krajobrazy Prowansji.

Jaka szafa dwudrzwiowa będzie najlepsza?
Urządzając sypialnię, warto zwrócić uwagę, na wybór odpowiedniej szafy, która będzie sprzyjać utrzymaniu porządku. Niezależnie od...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *