Perfumy dziecięce – wybieramy najlepsze

Twoje dziecko właśnie poprosiło o swoje pierwsze perfumy? Zastanawiasz się, czy to dobry pomysł? Sprawdź co producenci przyszykowali dla najmłodszych i czy perfumy dziecięce są bezpieczne. Jakie perfumy dla dziecka będą najlepsze?

Jakie perfumy dziecięce warto wybrać?

Wody perfumowane czy toaletowe mają w swoim składzie alkohol i chemiczne kompozycje zapachowe. W zależności od składu, a dokładnie procentowej zawartości zapachu w zapachu, można mówić o większej lub mniejszej jego mocy. Pozbawione alkoholu są najczęściej tak zwane wody aromatyczne, perfumy do włosów oraz produkty przeznaczone specjalnie dla dzieci.

Alkohol podsusza i podrażnia skórę, oraz może działać drażniąco. Trzeba pamiętać, że skóra dziecka jest o wiele bardziej wrażliwa i delikatna niż u starszych. Z punktu widzenia zdrowia i bezpieczeństwa używanie perfum dla dorosłych – przez dzieci nie jest wskazane, może bowiem wiązać się z ryzykiem podrażnienia skóry.

Najlepsze perfumy dziecięce

Z myślą o najmłodszych fanach perfum, nawet tych w wieku przedszkolnym, tworzy się delikatne zapachy owocowe. Takie perfumy mają prosty skład, z którego całkowicie wyeliminowano alkohol. Pachną lekko i słodko, są opakowane w proste flakoniki o dziecięcej stylistyce.

Używanie perfum przez dzieci to temat dość kontrowersyjny.

Dla najmłodszych dzieci przeznaczone są perfumy o delikatnych, słodkich i owocowych zapachach. Maluchy lubią zapach słodkiego jabłka czy delikatnych kwiatów. Perfumy dziecięce pakowane są w ciekawe flakoniki – np. w kształcie owoców, z kolorowymi nakrętkami.

Perfumy dla dzieci – owocowe czy kwiatowe?

Dla dzieci, które zaczęły już swoją szkolną przygodę, słodkie owocowe zapachy mogą wydawać się zbyt dziecinne. Dla tej grupy wiekowej powstały specjalne delikatne wody toaletowe – dla chłopców i dla dziewczynek. Pachną przede wszystkim owocami połączonymi z delikatnymi kwiatami. Dostępne są także zapachy cytrusowe i o lekkich roślinnych nutach. Atrakcyjność perfum dla dzieci w wieku szkolnym zwiększają flakony, które mają kształt ulubionych bajkowych postaci Disney np. Barbie, Angry Birds czy postaci z komiksów Marvela.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *