Jak wprowadzać karmę weterynaryjną?

Wszyscy chcemy, aby nasze zwierzęta długi czas cieszyły się jak najlepszych zdrowiem. Wiele zależy od tego, w jaki sposób żywimy swoje zwierzęta oraz wielu innych czynników. Warto wiedzieć, że nigdy nie jest za późno na zmianę złych nawyków żywieniowych, a zmiany te mogą zaprocentować w przyszłości w postaci lepszego zdrowia naszego pupila. Jak zmienić karmę dla naszego psa i jak wprowadzić ją bez problemu do jego codziennej diety?

Skonsultuj zmianę diety z weterynarzem

Generalnie nie jest wskazane zmieniać nagle sposobu żywienia naszego psa, jeżeli nie ma ku temu wyraźnych powodów. Nagła zmiana przyzwyczajeń żywieniowych może doprowadzić do wrażliwości układu pokarmowego, a w efekcie do problemów z nim. Dlatego warto konsultować każdą zmianę żywienia z weterynarzem, a sam proces przeprowadzać stopniowo. Oczywiście, jeżeli udało nam się znaleźć karmę o lepszym składzie niż dotychczasowa, warto ją wprowadzić do diety naszego czworonoga, ale warto robić to stopniowo.

Jak wprowadzić nową karmę?

Proces wprowadzania nowej karmy powinniśmy zacząć od ustalenia mu stałych pór karmienia. Takie działanie wyklucza większość problemów z psimi niejadkami, które wybrzydzają przy podawanych posiłkach, albo często wyjadają starą, gorszą karmę. Powinniśmy ustalić dla naszego czworonoga stałe pory karmienia, np. rano i wieczorem. Następnie w tych godzinach dawać psiakowi karmę na 10-15 minut, a następnie zabierać miskę niezależnie od tego czy zjadł czy nie. Po kilku dniach metodycznego wprowadzania modelu żywienia pies zrozumie, że podane jedzenie należy od razu zjeść. Pomoże to tez kontrolować odpowiednie porcje karmy podawane naszemu czworonogowi.

Wprowadzanie nowej karmy powinniśmy rozpocząć od dosypania małej jej ilości do dotychczasowej porcji jedzenia naszego pupila. Taką operację powinniśmy kontynuować, stopniowo zwiększając procentowy udział nowej karmy względem starej. Proces wprowadzania nowej karmy powinien trwać około 7-10 dni.

Jeżeli chcesz wybrać dla swojego pupila nową karmę, aby zapewnić mu odpowiednie i zbilansowane żywienie, sprawdź ofertę karmy specjalistycznej dla psów w Babuzoo.pl.

Wprowadzanie nowej karmy w diecie psa – podsumowanie

Każdą zmianę żywienia powinniśmy konsultować z lekarzem weterynarii naszego czworonoga. Należy pamiętać o tym, że gwałtowne zmiany w sposobie żywienia naszego pupila mogą skutkować problemami z układem pokarmowym. Istotne jest to, aby przyzwyczaił się on do nowego pokarmu, zwłaszcza jeżeli do tej pory jego dieta nie była zróżnicowana.

Źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *