Akcesoria dla psa – co zabrać na spacer z pupilem?

Krótkie, czy długie spacery z psem to codzienność dla ich opiekunów. Każdego dnia należy kilka razy wyprowadzić to zwierzę na zewnątrz – to warunek jego prawidłowego rozwoju. Jest to również idealny sposób na spędzenie czasu ze swoim pupilem oraz aktywność na świeżym powietrzu. Taki wypad do parku, czy przechadzka inną ulubioną trasą to okazja do treningu nie tylko dla czworonoga, ale i dla jego właściciela.

Jednak przed opuszczeniem domu należy odpowiednio przygotować się do wyjścia i zaopatrzyć w niezbędny ekwipunek. Co zabrać na spacer z pupilem? Poniższe wskazówki pozwolą Ci skompletować wszystkie akcesoria!

Co zapakować do plecaka wyruszając na spacer z psem?

Ważnym elementem wyposażenia, który należy zabrać ze sobą na spacer z psem, są woreczki na odchody naszego pupila. Sprzątanie po czworonogu to nie tylko wyraz kultury osobistej oraz szacunku wobec innych ludzi i zwierząt, ale również przejaw troski o środowisko naturalne.

Oprócz tego w niektórych przypadkach, aby zachować odpowiednie środki ostrożności, pies powinien mieć założony kaganiec. Zawsze przyda mu się adresówka, a jeśli już dotrzecie do miejsca docelowego, w którym będzie można się pobawić, przydatne będą zabawki.

Warto mieć przy sobie także wodę oraz ulubione smakołyki naszego psa. Niewielka przekąska może stanowić nagrodę za dobrze wykonaną sztuczkę lub właściwe zachowanie.

Obroża ze smyczą czy szelki – co wybrać?

Zarówno obroże, jak i szelki mają swoje wady oraz zalety. W związku z tym najlepiej wypróbować obydwa rozwiązania, a następnie wybrać to, które będzie najkorzystniejsze dla naszego psa. Jeśli zwierzę jest ruchliwe, zapewne o wiele łatwiejsze okaże się założenie mu obroży. Jednak zbytnie szarpanie może doprowadzić do dużego dyskomfortu u czworonoga, ponieważ całe związane z tym obciążenie skupi się na jego szyi.

Natomiast szelki dla psów obejmują cały tułów zwierzęcia, dlatego gwarantują mu jeszcze większe bezpieczeństwo. Ponadto przeciążenia wynikające z pociągania za smycz rozkładają się w tym przypadku proporcjonalnie, dlatego nie wywołują bólu u pupila.

Akcesoria dla psa – podsumowanie

Szukasz akcesoriów dla psa, które przydadzą się Tobie i Twojemu pupilowi podczas codziennej zabawy, czy spacerów do parku? Poznaj sklep zoologiczny BabuZoo i jego bogatą ofertę. Znajdziesz tam legowiska i transportery dla pupilów, obroże, smycze oraz szelki, a także rekwizyty, które ułatwiają karmienie zwierząt oraz ich pielęgnację. Ponadto w asortymencie tego sklepu internetowego znajduje się wiele zabawek, które z całą pewnością przypadną do gustu Twojemu czworonogowi. Figle z piłeczkami, gryzakami, piszczałkami staną się jego ulubioną rozrywką.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *