Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Drewno w salonie – stylowa aranżacja wnętrza

  • View Larger Image

Aranżacja wnętrza z drewnem idealnie ociepla całe pomieszczenie i nadaje mu stylowego wyglądu. Nic dziwnego zatem, że w dalszym ciągu to popularny rodzaj wykorzystywanego materiału wśród wyposażenia do naszego domu, a drewniane wykończenie można spotkać prawie w każdym wnętrzu. Jak zatem stylowo i praktycznie urządzić salon z wykorzystaniem drewna?

Nowoczesny wystrój z drewnem

Drewno nie powinno kojarzyć się tylko z klasycznymi rozwiązaniami i wystrojem. Odpowiednio skomponowane względem pozostałego wyposażenia nada eleganckiego wyglądu oraz stylowo ociepli pomieszczenie. Dlatego warto zdecydować się na wybór drewna zarówno w pojedynczych elementach, jak i zestawach. Salon powinien być przede wszystkim przestrzenią reprezentacyjną. To właśnie tam odpoczywamy, spędzamy czas z domownikami oraz przyjmujemy gości. Nic dziwnego, że musi tam panować ład, porządek oraz stylowy wygląd. To także pomieszczenie, które powinno charakteryzować się funkcjonalnością – szczególnie gdy salon staje się swego rodzaju także sypialnią. Na ścianach i dodatkach w takim przypadku powinny znaleźć się jasne odcienie, aby mogły odpowiednio wypełnić pokój i optycznie go powiększyć. Jak zatem urządzić salon z drewnem? Najpierw należy wybrać wyposażenie – polecamy meble systemu Montana, które charakteryzują się eleganckim i nowoczesnym wyglądem, dzięki czemu nasz pokój dzienny będzie się dobrze prezentować. Ponadto w samym salonie nie może zabraknąć choćby regałów, komody czy półek, które sprawią, że zachowamy w pomieszczeniu porządek. Do tego stolik kawowy czy szafka RTV pod telewizor mogą okazać się niezbędne.

Salon z jadalnią w drewnie

Często w naszym wnętrzu nie możemy urządzić tylko i wyłącznie salonu – w wielu przypadkach połączony jest on także z jadalnią. Dlatego warto odpowiednio zastanowić się także, aby dobrze zaaranżować przestrzeń względem innych stref lub pomieszczeń obok. Gdy nasz pokój dzienny łączony jest z jadalnią, warto, aby nieco oddzielić te dwie strefy, ale jednocześnie nadać im podobnego stylu czy urządzić z zachowaniem takich samych elementów lub dodatków. Z pewnością w takich wnętrzach możemy postawić na masywny stół i klasyczne krzesła. Nowoczesne rozwiązania w postaci bieli i stonowanych kolorów obok drewna sprawdza się najlepiej. Pomieszczenie należy odpowiednio uzupełnić dekoracjami, roślinami oraz tekstyliami.