Drewno w salonie – stylowa aranżacja wnętrza

Aranżacja wnętrza z drewnem idealnie ociepla całe pomieszczenie i nadaje mu stylowego wyglądu. Nic dziwnego zatem, że w dalszym ciągu to popularny rodzaj wykorzystywanego materiału wśród wyposażenia do naszego domu, a drewniane wykończenie można spotkać prawie w każdym wnętrzu. Jak zatem stylowo i praktycznie urządzić salon z wykorzystaniem drewna?

Nowoczesny wystrój z drewnem

Drewno nie powinno kojarzyć się tylko z klasycznymi rozwiązaniami i wystrojem. Odpowiednio skomponowane względem pozostałego wyposażenia nada eleganckiego wyglądu oraz stylowo ociepli pomieszczenie. Dlatego warto zdecydować się na wybór drewna zarówno w pojedynczych elementach, jak i zestawach. Salon powinien być przede wszystkim przestrzenią reprezentacyjną. To właśnie tam odpoczywamy, spędzamy czas z domownikami oraz przyjmujemy gości. Nic dziwnego, że musi tam panować ład, porządek oraz stylowy wygląd. To także pomieszczenie, które powinno charakteryzować się funkcjonalnością – szczególnie gdy salon staje się swego rodzaju także sypialnią. Na ścianach i dodatkach w takim przypadku powinny znaleźć się jasne odcienie, aby mogły odpowiednio wypełnić pokój i optycznie go powiększyć. Jak zatem urządzić salon z drewnem? Najpierw należy wybrać wyposażenie – polecamy meble systemu Montana, które charakteryzują się eleganckim i nowoczesnym wyglądem, dzięki czemu nasz pokój dzienny będzie się dobrze prezentować. Ponadto w samym salonie nie może zabraknąć choćby regałów, komody czy półek, które sprawią, że zachowamy w pomieszczeniu porządek. Do tego stolik kawowy czy szafka RTV pod telewizor mogą okazać się niezbędne.

Salon z jadalnią w drewnie

Często w naszym wnętrzu nie możemy urządzić tylko i wyłącznie salonu – w wielu przypadkach połączony jest on także z jadalnią. Dlatego warto odpowiednio zastanowić się także, aby dobrze zaaranżować przestrzeń względem innych stref lub pomieszczeń obok. Gdy nasz pokój dzienny łączony jest z jadalnią, warto, aby nieco oddzielić te dwie strefy, ale jednocześnie nadać im podobnego stylu czy urządzić z zachowaniem takich samych elementów lub dodatków. Z pewnością w takich wnętrzach możemy postawić na masywny stół i klasyczne krzesła. Nowoczesne rozwiązania w postaci bieli i stonowanych kolorów obok drewna sprawdza się najlepiej. Pomieszczenie należy odpowiednio uzupełnić dekoracjami, roślinami oraz tekstyliami.

Jaka szafa dwudrzwiowa będzie najlepsza?
Urządzając sypialnię, warto zwrócić uwagę, na wybór odpowiedniej szafy, która będzie sprzyjać utrzymaniu porządku. Niezależnie od...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *