Jak czuć się pięknie w piżamie?

Przeważnie słowo piżama kojarzy się nam z wygodą, komfortem i luźnym ubraniem. Piżama z założenia stała się strojem aseksualnym, domowym czy chorobowym. Negatywne skojarzenia większości dorosłym sięgają do czasów dzieciństwa – gdy flanelowa piżama na guziki była najmniej pożądanym prezentem pod choinką. Współczesna moda proponuje jednak o wiele więcej „piżamowych” rozwiązań. Niektóre mają dodawać pewności siebie, inne poprawiać samopoczucie, a jeszcze inne urozmaicić życie erotyczne dwójki kochanków.

Krótka piżama – wygoda i zmysłowość

Wcale nie jest powiedziane, że na chłodne i zimowe noce tylko i wyłącznie długie spodnie i koszulka z długim rękawem nadają się do spania. W większości mieszkań w bloku temperatura nocą jest kosmicznie wysoka. Wtedy o wiele zdrowiej i wygodniej śpi się w krótkiej piżamie z odsłoniętymi ramionami i krótkimi nogawkami.

Modne krótkie piżamki wykonane są zwykle z bawełny lub wiskozy, przy czym ta druga ładniej układa się na ciele i dłużej zachowuje swój kształt. Wykończone koronką mogą być bardzo seksowne, zapewniając mimo wszystko minimum cieplnego komfortu. Zmarzlakom wystarczy, jeśli zarzucą na wierzch cieńszy lub grubszy szlafrok i papucie; zaś dla gorącokrwistych taki zestaw może być wystarczający nawet w porze jesiennej.

Długa piżama pełna wdzięku

Jeżeli w Twoim domu bywa chłodno, lub po prostu nie lubisz sypiać w krótkiej piżamie, alternatywą będą zmysłowe długie koszule. Obecne trendy są na tyle urozmaicone, że z pewnością znajdziesz dla siebie wygodną i jednocześnie elegancką piżamę z długą nogawką. Można w nich wciąż wyglądać seksownie i kusząco.

Bardzo fajnie sprawdza się piżama satynowa, która jest uosobieniem luksusu i przyjemności dla skóry. W upalne noce będzie dodatkowo chłodzić ciało. Pamiętaj jednak, że jest to łatwo mnący się materiał, który wymaga częstego prasowania.

Piżama flanelowa jest ciepła, miękka i można bez większej krępacji zasiadać w niej na kanapie przed telewizorem. Jest najlepsza na zimowe wyjazdy, kiedy w nocy jest chłodno a w miejscu, w którym nocujesz nie ma zbyt dobrego ogrzewania.

Piżama bawełniana to z kolei rozwiązanie dla odważnych. Ponieważ dotychczas kojarzyła się z przedszkolnym leżakowaniem, jednak współczesne wzory i fasony pozwalają na eksperymentowanie. Wybierając piżamę bawełnianą z modnym napisem czy kolorem możesz ogłosić światu, że masz do siebie duży dystans i poczucie humoru.

Piżama dla ciężarnej

Piżama, w której śpisz w czasie ciąży powinna być jak druga skóra. W tym przepięknym czasie, jakim jest ciąża najlepiej sięgnąć po piżamy z organicznej bawełny. Są wygodne i zapewniają ciału swobodne oddychanie. Koszule nocne damskie ciążowe powinny być na tyle wygodne i komfortowe, aby nie podrażniać skóry nawet w najbardziej intymnych i delikatnych miejscach. Naturalne materiały piżam i pościeli to podstawa, która zapewnia ciału odpowiednią, zdrową regenerację. Wybierając produkty dla siebie, wybierasz je także dla Twojego maluszka. Im szczęśliwsza i wypoczęta mama, tym lepiej czuje się dziecko.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *