Jak ubrać się na rozmowę o pracę?

Właśnie szykujesz się na swoją kolejną rozmowę z potencjalnym pracodawcą? Powoli już tracisz nadzieję i nie wiesz co robisz źle? Naszym zdaniem trzeba wszystko zacząć od dobrego pierwszego wrażenia, czyli Twojego wyglądu, z którym jako pierwszym ma styczność Twój przyszły szef. Zatem należy zadbać o jak najlepszy wizerunek, który pokaże, że jesteś odpowiednią osobą na dane stanowisko. Dowiedz się jak powinnaś się prezentować i czego koniecznie unikać podczas rozmowy o pracę w nowej firmie.

Strój oficjalny

Niezależnie w sumie na jakie stanowisko aplikujesz i z jaką branżą związana będzie Twoja praca, musisz prezentować się schludnie i dość oficjalnie. Twój pracodawca powinien odnieść pozytywne wrażenie, że jesteś osobą zorganizowaną, gotową do podjęcia nowych wyzwań, kreatywną i sympatyczną, a to już pierwszy krok do sukcesu. Zatem radzimy zrezygnować z jeansów, t-shirtów, a nawet koszul w kratkę. Wszystko to niekoniecznie pasuje do stroju oficjalnego jaki obowiązuje na rozmowie rekrutacyjnej. Prędzej zaopatrz się w białą koszulę i czarne bądź granatowe spodnie, o ile nie lubisz i czujesz się niekomfortowo w sukienkach. W przeciwnym razie oczywiście polecamy sukienki bądź spódnice, które owszem mogą być dopasowane, aczkolwiek nie powinny odsłaniać zbyt wiele. Wcale nie chodzi nam o zakrywanie kostek, ale według nieoficjalnych zasad nie poleca się zakładania spódnic przed kolanem.

Za dużo nagości przeszkadza również w okolicach biustu, gdyż wszystko to może zostać źle odebrane przez rekrutera czy też przyszłego szefa. Absolutnie nie każemy Ci się całej zasłaniać i ukrywać, ale we wszystkim należy zachować umiar. Najważniejsze, by czuć się w tym wszystkim komfortowo.

Odpowiednie obuwie

Kolejną kwestią są buty oficjalne, które w przypadku kobiet mogą być na wyższym obcasie, lecz tutaj również bez przesady. Na pewno odpadają wszelkiego rodzaju szpilki z odsłoniętymi palcami, gdyż to nie przystoi kobiecie w podobnych sytuacjach. Jednak jak najbardziej oczekiwane są klasyczne czółenka, które dodadzą Ci paru centymetrów, a przy okazji więcej pewności siebie. Naturalnie baleriny także będą odpowiednie czy też mokasyny damskie, ale niezależnie od upału – sandałki czy klapki nie mogą pojawić się absolutnie w stylizacji. Podobnie jak wcześniej obowiązuje minimalizm i umiar.

Makijaż okazjonalny

Intensywność makijażu jest także uzależniona od stanowiska, gdyż jeśli aplikujesz na miejsce kosmetyczki, powinnaś być jak najbardziej zadbana i schludnie pomalowana. Z pewnością nie można przesadzić także z makijażem, który będzie odebrany jako wulgarny, nieodpowiedni i zbyt odważny. W każdym wymiarze należy zachować ostrożność i powściągliwość, oprócz opisywania swoich umiejętności i kwalifikacji – w tym przypadku powinnaś być jak najbardziej dumna ze swoich osiągnięć.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *