Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jak urządzić nowoczesną sypialnię?

  • View Larger Image

Nowoczesne oraz minimalistyczne pomieszczenia cieszą się coraz większą popularnością ze względu na przyjemne formy i kształty, a także funkcjonalność, którą udaje się zachować. Często również spotkamy projekty sypialni, które urządzone są w nowoczesny sposób, aby dać jak najwięcej komfortu i przytulnego charakteru. Jak zatem urządzić sypialnię w takim stylu?

Łóżko sypialniane – wygoda na pierwszym miejscu

W nowoczesnej sypialni powinno znaleźć się wygodne łóżko dopasowane pod względem wielkości, szerokości oraz kształtu. Łóżko służy nam przede wszystkim do wypoczynku po całym dniu i zapewnieniu komfortu podczas snu. Ważne jest samo jego umieszczenie w sypialni. Najlepiej sprawdzi się jako centralny punkt pomieszczeniu oddalony od grzejników! To ważne, aby w zimie nie było zbyt ciepło, a tym samym nie odczujemy zbyt suchego powietrza w sypialni. Dodatkowo łóżko, które umieszcza się blisko okien lub drzwi – dostawione do ściany, optycznie pomniejsza wnętrze. Sypialnia świetnie wygląda zatem w centralnej części np. na środku dostawiona zagłówkiem do ściany, zapewniając tym samym przestronną przestrzeń, a całość staje się uporządkowana. Obok łóżka powinny stanąć niewielkiej wielkości szafki lub stoliki nocne.

Oprócz samego łóżka o jego wygodzie decyduje przede wszystkim dobry materac. Nowoczesne rozwiązania umożliwiają dopasowanie się materaca do kształtu ciała, zachowując odpowiednią miękkość i równomierne podparcie kręgosłupa. Powinien być również hipoalergiczny.

Własny kącik w nowoczesnej sypialni

W sypialni świetnie prezentuje się własny kącik w postaci toaletki z dużym lustrem, gdzie przygotujemy się do wyjścia lub będziemy mogli odpocząć i się zrelaksować. Dlatego, aby zapewnić sobie przytulne wnętrze, możemy umieścić ją wraz z fotelem lub wygodnym krzesłem. Fotel będzie stanowił również miejsce do relaksu w postaci oglądania telewizji czy czytania książek. Tutaj ważną funkcję pełni także światło, które powinno być odpowiednio dobrane do wszystkich stref wyznaczonych w pomieszczeniu. Z pewnością taki własny kącik sprawi, że poczujemy się przytulnie oraz wygodnie, spędzając czas w sypialni.

Szafa a może garderoba?

Jeżeli nasza sypialnia jest większych rozmiarów lub posiada osobne pomieszczenie, to idealnie będzie, aby przeznaczyć to miejsce na garderobę. Zdecydowanie łatwiej będzie zorganizować sobie przestrzeń na wszelkie ubrania, obuwie oraz dodatki i akcesoria. W tym wnętrzu warto wstawić więcej szafek, szuflad oraz półek. Odpowiednia garderoba nie obejdzie się bez szafy, w której przechowamy większość potrzebnych elementów. Z pewnością warto wybrać meble do garderoby ABC Meble, gdzie znajdziesz produkty wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach. Szafę możesz wykorzystać zarówno w sypialni, jak i osobnym pomieszczeniu, które wykorzystasz właśnie na garderobę.