Jak urządzić przedpokój, by zachwycić gości już na wejściu?

Przedpokój stanowi wizytówkę całego domu – to pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzimy, dlatego nic dziwnego, że powinno być dobrze i stylowo urządzone. Przede wszystkim stanie się wówczas wnętrzem reprezentacyjnym, dzięki czemu zyska wyglądu oraz funkcjonalności, ponieważ przedpokój musi być praktycznym miejscem. Zapewni to z pewnością odpowiedni dobór mebli.

Jak urządzić przedpokój?

Stylowy i praktyczny wygląd przedpokoju zależy przede wszystkim od mebli oraz akcesoriów i detali, co wpływa na zagospodarowanie całej przestrzeni. Podczas urządzania przedpokoju warto pamiętać o ergonomii. Jeśli posiadamy wąski i mały przedpokój, to nawet stylowa szafa może nie być odpowiednia ze względu na duży ścisk czy brak swobody poruszania się. Z pewnością zdecydowanie korzystniej jest urządzać przedpokój o większych rozmiarach, gdzie duża ilość mebli może się zmieścić, a co najważniejsze – szafa może być praktycznie dowolna. Jednak najważniejsze jest prawidłowo rozmieszczenie mebli, aby domownicy oraz goście mogli się poruszać i przemieszczać do kolejnych pokojów w domu. Warto zaaranżować przestrzeń w taki sposób by była łatwa w utrzymaniu porządku. Zachować porządek może nam odpowiednia szafa, która umożliwia przechowywanie ubrań, obuwia czy pozostałych akcesoriów domowych. Dlatego warto dobrze zaplanować umiejscowienie szafki na buty, dużej szafy czy wieszaków.

Aranżacja przedpokoju

Urządzenie pokoju warto rozpocząć od wyboru podłogi, rozmieszczenia lamp i całego niezbędnego oświetlenia, koloru ścian oraz sufitu. Odpowiednie do tego typu wnętrz sprawdzą się panele laminowane, a niektórzy wybierają również płytki. Jeśli decydujesz się na wykładzinę, wybierz miękką i łatwą do czyszczenia. Na posadzki do przedpokoju sprawdzi się terakota oraz gres. Podczas aranżacji warto zadbać o oświetlenie, aby mogło nadać przytulnego charakteru całego pomieszczenia. Ważny jest również wybór odpowiednich kolorów  – najlepiej jasne oraz pastelowe, a także naturalne materiały w postaci drewna są najlepszym rozwiązaniem. W przedpokoju powinno również znaleźć się lustro, które optycznie powiększy przestrzeń i dodatkowo rozjaśni wnętrze.

Awangarda – wygodna sofa do przedpokoju

Choć względy estetyczne mają duże znaczenie, nie wolno zapominać o funkcjonalności. Przed zakupem sofy do przedpokoju warto więc sprawdzić, czy jest wygodna i wygodnie się na niej siedzi. Należy również upewnić się, że w prosty sposób można wyprać pokrowiec, gdy się zabrudzi oraz sprawdzić, czy ma dodatkowe miejsce na przechowywanie, a tym samym rozłożenie jej nie sprawi trudności. Zobacz – Sofy Jelenia Góra – Sklep ABC Meble i wybierz najlepszą do własnego przedpokoju.

Jaka szafa dwudrzwiowa będzie najlepsza?
Urządzając sypialnię, warto zwrócić uwagę, na wybór odpowiedniej szafy, która będzie sprzyjać utrzymaniu porządku. Niezależnie od...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *