Jak wyposażyć garderobę – szafy, stojaki, regał na buty?

Zobacz, jak mądrze wyposażyć garderobę w potrzebne meble i akcesoria.

Jeszcze niedawno na osobne pomieszczenia na ubranie, które nazywano garderobą mogli sobie pozwolić tylko bardzo bogaci ludzie i było ono symbolem luksusu. Z biegiem lat coraz więcej osób może pozwolić sobie na takie rozwiązanie. To bardzo pozytywne zjawisko, ponieważ posiadanie garderoby może znacząco zwiększyć komfort naszego życia. Zobacz jak wyposażyć garderobę, aby móc czerpać prawdziwą radość z jej posiadania.

Garderoba – zrób projekt i wybierz funkcjonalną zabudowę!

Eksperci twierdzą, że garderoba powinna mieć minimalne wymiary 1,5 x 1,5 m. Ważnym aspektem jest wykonanie zabudowy na zamówienie, tak aby wykorzystać przestrzeń maksymalnie. Wypisz na kartce co chcesz trzymać w garderobie i zastanów się ile miejsca potrzebujesz na poszczególne jej elementy. To ważne, aby dobrze dopasować rodzaj mebli do Twoich potrzeb. Jeśli masz dużo butów z pewnością musisz zainwestować w regał na buty.  Jeśli masz sporo ubrań, wnętrze powinno być do nich dostosowane. Pamiętaj aby drążki były zamontowane na kilku wysokościach, ponieważ ubrania mają różne długości. Za mało miejsca może spowodować szybkie gniecenie się ubrań. Zaplanuj w module miejsce, gdzie będziesz przechowywać ubrania, w których na razie nie chodzisz ze względu na porę roku.

Oprócz oczywistego wyposażenia czyli wszelkich drążków, półek, regałów na buty, ważny jest odpowiedni system do organizacji garderoby. Świetnym rozwiązaniem są szuflady na prowadnicach, pojemniki na kółkach, organizery na biżuterie i inne dodatki. Zaplanuj także miejsce na bieliznę. Na rynku istnieje dużo modułów, dzięki którym w Twoich akcesoriach zapanuje ład i porządek, a Ty będziesz mogła szybko znaleźć to, czego potrzebujesz.

Projektując garderobę zadbaj o odpowiednią wentylację. Powietrze powinno mieć możliwość swobodnej cyrkulacji. To bardzo ważne aby zadbać o kondycję Twoich ubrań oraz zadbanie o higienę ich przygotowania. Idealnym rozwiązaniem będzie okno w tym pomieszczeniu. Dzięki temu możesz regularnie wietrzyć garderobę. Jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, zadbaj aby zamontować w niej kratki wentylacyjne np. na drzwiach lub wywiew mechaniczny.

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie oraz duże lustro. Idealnym światłem byłoby to naturalne. Jeśli jednak nie masz takiej możliwość, ważne aby w pomieszczeniu nie panowała ciemność. Rozplanuj zarówno oświetlenie główne, jak i punktowe. Lustro umieść w miejscu nieopodal źródła światła, a także zadbaj o to, aby znajdowało się w odpowiedniej odległości od miejsca, z którego będziesz przyglądać się całej stylizacji.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *