Kurtka zimowa  – na co zwrócić uwagę?

W chłodne oraz mroźne dni obowiązkowym elementem każdej kobiety jest odpowiednia zimowa kurtka. Nie tylko dzięki niej będziemy wyglądać modnie, ale także postawimy na wygodę i ciepło w każdej sytuacji. Na co zwrócić uwagę, wybierając kurtkę zimową?

Materiał i sposób wykonania okrycia wierzchniego

Dobra kurtka zimowa powinna charakteryzować się kilkoma cechami, które pozwolą na wygodę oraz ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. W dużej mierze przyczynia się do tego materiał. Jest to o tyle ważne, aby dana tkanina mogła przepuszczać powietrze oraz nie powodować przegrzania organizmu. Najczęściej występującym materiałem jest poliester. Jego dużą cechą jest wodoodporność oraz to, że zatrzymuje dużą ilość ciepła. Do wykonania kurtek stosuje się również akryl oraz tkaniny o właściwościach podobnych, co poliester. Popularny jest również nylon. Istotna kwestia to wykonanie okrycia. Należy zwrócić uwagę na szwy, aby były kompletne oraz nie odstawały od materiału. Kołnierze z kolei nie powinny być zbyt wysokie. Ważne, aby kurtka zimowa miała ściągacz. Pozwoli to na dopasowanie kurtki do danej sylwetki, np. podczas chłodniejszego dnia.

Odpowiedni model kurtki

W wyborze kurtki zimowej powinniśmy kierować się także odpowiednim jej modelem. Najczęściej stawia się na kurtki puchowe, które są przede wszystkim wygodne oraz zatrzymują duże ilości ciepła. Ciekawy krój oraz kolorystyka modelów z pewnością pasuje do każdego typu sylwetki i podkreśla atuty. Innym fasonem kurtki damskiej zimowej jest parka. Najczęściej ocieplana w środku kożuchem. Z kolei kaptur zwieńczony jest futerkiem. Ten rodzaj okrycia wierzchniego kojarzony jest z kolorem khaki. Często również kobiety stawiają na ocieplaną skórzaną ramoneskę, która swoim wyglądem przypomina tradycyjną pilotkę z kożuchem w środku. W dodatku budrysówka, zapinana na drewniane kołki to także odpowiedni wybór na zimę. Bomberki, to wybór ciekawego okrycia wierzchniego, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Może stanowić również ocieploną wersję, która zapewni dodatkowo ciekawy wygląd danego fasonu. Szeroka gama modeli sprawi, że z pewnością odpowiednie rodzaje okrycia wierzchniego przypadną nam do gustu.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *