Łóżka dla młodzieży – sprawdź, jakie wybrać

Jako miejsce wypoczynku i regeneracji łóżko młodzieżowe powinno być przede wszystkim wygodne, dostosowane do potrzeb nastolatka, a także charakteryzować się ponadprzeciętną funkcjonalnością. Na rynku znajduje się wiele łózek dla młodzieży, sprawdź, jak wybrać najlepsze.

Rozumiejąc, że pokój nastolatka jest często niewielkim pomieszczeniem, które musi spełniać wiele funkcji projektanci mebli prześcigają się w wymyślaniu „sprytnych” modeli łóżek. Poznaj niektóre z nich.

Łóżka piętrowe jako rozwiązania oszczędzające przestrzeń pokoju dziecka

Niewielkie wymiary i wielofunkcyjność, sprawiają, że niesłabnącą popularnością od wielu lat cieszą się łóżka piętrowe. Nowa odsłona tych znanych mebli zaskakuje mnogością praktycznych rozwiązań, a przede wszystkim nowoczesnym designem. Coraz częściej żegnamy już kanciaste modele, otwieramy się na zgrabne bryły o maksymalnej funkcjonalności. Można również spotkać łóżka piętrowe w formie domku czy samochodu!

W celu połączenia dwóch najważniejszych w pokoju dziecka stref, mianowicie miejsca wypoczynku i odrabiania prac domowych, prym w tej kategorii wiedzie łóżko piętrowe z biurkiem. Taki mebel maksymalnie wykorzystuje przestrzeń w pokoju nastolatka.

Łóżka dla młodzieży z szufladami na pościel i nie tylko

Łóżka dla młodzieży często zawierają również miejsce przeznaczone na pościel. Są to różnego rodzaju pojemniki lub szuflady. Taki praktyczny schowek doskonale sprawdzi się w pokoju dla nastolatka, dzięki temu będzie mógł szybko i sprawnie uporządkować pościel.

Innym sposobem na wykorzystanie wolnej przestrzeni pod łóżkiem jest wysuwana dolna powierzchnia do spania. Dwa osobne materace dziecięce wbudowane w jedną wspólną ramę to rozwiązanie idealne dla rodzeństwa. Jeżeli nastolatek może cieszyć się swoim pokojem na własność, rozsuwane miejsce do spania pozwoli np. przenocować rówieśnika ze szkoły. Takie rozwiązanie to często bardzo dobry pomysł.

Obecnie możesz z powodzeniem przebierać w szerokiej gamie modeli różnych łóżek dla młodzieży. Oprócz prostych modeli jednoosobowych, można zakupić łóżko piętrowe, mebel z dodatkowym materacem lub miejscem na pościel. Coraz częściej można również spotkać nowoczesne meblościanki, które spełniają wiele funkcji oraz potrafią być szalenie designerskie. Wśród ofert wielu sklepów można znaleźć również łózka z szufladami, półeczkami i innymi zakamarkami na skarby oraz małe tajemnice Twojego dorastającego dziecka. Wybór odpowiedniego łózka zależy od Twojej wyobraźni, możliwości finansowych oraz wielkości metrażu nastoletniego pokoju.

Jaka szafa dwudrzwiowa będzie najlepsza?
Urządzając sypialnię, warto zwrócić uwagę, na wybór odpowiedniej szafy, która będzie sprzyjać utrzymaniu porządku. Niezależnie od...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *