O czym należy pamiętać, aranżując łazienkę?

Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, choć często niedocenianym. Właściwie urządzona będzie nam nie tylko dobrze służyć, ale stanie się także miejscem relaksu i odpoczynku. Warto jednak zadbać, aby jej aranżacja była dobrze przemyślana. Szczególnie gdy posiadamy wnętrze niewielkich rozmiarów lub o niestandardowych kształtach. O czym należy pamiętać, urządzając łazienkę?

Prawidłowo zachowana odległość

W łazience powinny zostać zachowane odpowiednie odległości pomiędzy urządzeniami sanitarnymi oraz większym wyposażeniem jak szafki czy regały. Z pewnością należy zachować taką przestrzeń, aby mieć miejsce na poruszanie się wokół. Szczególnie ważna jest przestrzeń przed wanną lub prysznicem, a także umywalką. Przy małych łazienkach i pomieszczeniach zachowanie odległości jest znacznie trudniejsze. Wszystko to za sprawą ograniczonej przestrzeni. Dlatego w tym przypadku warto również zagospodarować łazienkę praktycznie w postaci zamontowania mebli modułowych lub systemów. Wtedy warto ocenić, jak rozmieścić wszystkie przedmioty, aby przestrzeń w łazience była odpowiednio zagospodarowana.

Wanna czy prysznic?

To z pewnością największy dylemat podczas aranżacji łazienki, szczególnie o małym metrażu. Przy małych powierzchniach sprawdza się najlepiej wybór prysznica, najlepiej bez brodzika, co jest obecnie mocnym i praktycznym rozwiązaniem. Niektórzy decydują się na wannę z kabiną prysznicową w postaci, np. przeszklonych ścianek. Możemy użyć oczywiście kotary prysznicowej, ale zdecydowanie praktyczniejsza jest kabina.

Ogrzewanie łazienkowe

Ogrzewanie w łazience pełni ważną funkcję, szczególnie gdy w domu mamy małe dzieci lub nasze mieszkanie ma duży metraż. Klasyczne żeberkowe grzejniki raczej się nie sprawdzą już w łazience. Obecnie wykorzystuje się drabinkowe grzejniki, które mogą dodatkowo służyć jako miejsce rozmieszczenia ręczników. Łatwo można również na nich wysuszyć odzież.

Ściany i podłogi

Łazienka to pomieszczenie, w którym ważną funkcję pełnią ściany oraz podłoga. Płytki ceramiczne są najczęściej wykorzystywane i praktyczne – zatrzymują wilgoć i są bardzo łatwe do czyszczenia. Można jednak wybrać inne opcje w postaci imitacji, np. drewna lub klasycznej tapety. Nie wszystkie jednak płytki i tapety nadają się do łazienki ze względu na zmieniającą się temperaturę w pomieszczeniu i wodę. Gdy mowa o aspektach wizualnych najbardziej sprawi się zastosowanie stonowanych odcieni z mocnym akcentem w postaci zdobienia czy dodatkowego koloru.

Meble łazienkowe

W łazience nie może oczywiście zabraknąć odpowiedniego umeblowania. Dlatego, gdy aranżujemy pomieszczenie, możemy zapomnieć o szafce pod umywalkę lub szafce z lustrem, regałach czy półkach. Można zdecydować się na meble modułowe lub w zabudowie, co spowoduje, że wiele przedmiotów uda nam się schować lub ukryć. Ważne, aby zadbać o przestrzeń do przechowywania ręczników, kosmetyków oraz przede wszystkim chemii. Najlepiej wybrać meble łazienkowe ABC MEBLE, gdzie znajdziesz szeroki wybór wyposażenia do swojej łazienki oraz pozostałych pomieszczeń w domu lub mieszkaniu.

Jaka szafa dwudrzwiowa będzie najlepsza?
Urządzając sypialnię, warto zwrócić uwagę, na wybór odpowiedniej szafy, która będzie sprzyjać utrzymaniu porządku. Niezależnie od...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *