Po jakie suplementy diety warto sięgać?

Suplementy diety nie są lekami. To środki spożywcze, których główną rolą jest uzupełnienie naszej codziennej diety o wartościowe składniki. Suplementy stanowią skoncentrowane źródło cennych składników mineralnych oraz witamin, których ewentualne niedobory mogłyby negatywnie wpłynąć na stan naszego zdrowia. Występują one w różnych postaciach – kapsułek, tabletek, płynu, czy proszku do rozpuszczenia w wodzie. Jakie suplementy opłaca się stosować? Odpowiedź poniżej.

Dlaczego tak istotne jest dbanie o prawidłowy poziom magnezu?

Odpowiedni poziom magnezu ma niebagatelne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dzięki temu składnikowi można wspomóc między innymi prawidłowe działanie układu sercowo-naczyniowego oraz uregulować stężenie glukozy we krwi. Ponadto magnez, wraz z witaminą D i wapniem, bierze udział w procesie budowy kości.

Kiedy trzeba uzupełniać niedobory witaminy D?

W okresie wiosenno-letnim naturalnym źródłem witaminy D jest dla nas słońce. Jednak jesienią i zimą niezbędna jest suplementacja tego składnika. Dzięki temu można czerpać z jego następujących atutów:

  • wsparcie prawidłowego rozwoju układu kostnego,
  • wzmocnienie odporności,
  • obniżenie ryzyka wystąpienia wielu chorób,
  • regulacja ciśnienia tętniczego krwi.

Aminokwasy – suplementy o szerokim spektrum działania

Bardzo często zdarza się, że składnikiem, którego niedobory zauważamy w organizmie, są aminokwasy. Suplementy zwalczające ten problem są chętnie stosowane przede wszystkim przez kobiety, jak i mężczyzn, dla których duże znaczenie ma codzienna aktywność fizyczna. Przede wszystkim zwiększają one wydajność na treningach, stanowią dodatkowe źródło energii, jak i przyspieszają regenerację po ćwiczeniach. Są także przyjacielem wszystkim osób marzących o idealnej sylwetce, ponieważ sprzyjają odchudzaniu.

Kolagen – czy warto go suplementować?

Warto również uzupełniać niedobory kolagenu. Składnik ten spełnia bowiem wiele ważnych funkcji, takich jak:

  • udział w procesie krzepnięcia krwi,
  • poprawa stopnia wchłaniania składników mineralnych,
  • wsparcie procesów regeneracyjnych skóry,
  • ochrona stawów,
  • minimalizacja ryzyka wystąpienia chorób serca.

Suplementy diety – podsumowanie

Warto pamiętać, że wybierając konkretny suplement, nie należy kierować się jedynie modą, czy telewizyjnymi lub internetowymi reklamami. Najważniejsze jest to, aby dopasować ten produkt do swoich indywidualnych potrzeb, a następnie spożywać go we właściwych porcjach i nie przekraczać zalecanych ilości. Tylko wtedy suplementacja będzie mogła przynieść oczekiwane efekty.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *