Sposoby na przechowywanie ubrań – praktyczna szafa

Zaprojektowanie przestrzeni do przechowywania nie jest proste, szczególnie gdy posiadamy dużą ilość akcesoriów, dodatków, obuwia czy ubrań. Dlatego warto dobrze zorganizować swoją przestrzeń w garderobie, aby móc cieszyć się wygodą oraz komfortem podczas codziennych czynności, a co najważniejsze – również i porządkiem. Jak zatem odpowiednio przechowywać wszelkie rzeczy w swojej szafie? Sprawdź, czytając poniższy artykuł.

Wprowadzać minimalizm do swojego domu

Minimalizm to najlepszy sposób, aby ułatwić sobie organizację wielu rzeczy – nie jest to jednak zwykłe sprzątanie, a czynność, która ostatecznie wymaga czasu i zaangażowania ze strony innych domowników. Odpowiedni system przechowywania sprawi, że będziemy w stanie dobrze zorganizować sobie przestrzeń w garderobie. Porządki powinny być nie tylko pod względem ubrania, ale również innych rzeczy i przedmiotów.

Warto podczas wprowadzenia takiego sposoby podzielić swoje przedmioty na pewne sekcje:

  • Do wyrzucenia, czyli przedmioty, których nie potrzebujesz lub nie używasz, a zalegają niepotrzebnie w szafie lub innych kątach w domu. To także rzeczy, które nie nadają się do oddania.
  • Do oddania – ubrania, zabawki, akcesoria, sprzęty czy urządzenia, czyli wszystko, czego nie potrzebujesz, a możesz oddać innym.
  • Do naprawy – rzeczy, które wymagają naprawy, a zawsze były odkładane na półkę, aby dokończyć ich naprawę później.
  • Do recyklingu – mowa głównie o gazetach, kartonach, szkle czy plastiku, który może nadać się do wtórnego wykorzystania.

Organizacja szafy – o czym warto pamiętać?

Warto podczas aranżacji szafy zainwestować oczywiście w dobre wyposażenie. Zwykłe półki, przegrody czy szafki nie wystarczą – łatwo wówczas o bałagan. Jeśli z jednej szafy ma korzystać wiele osób trzeba również dobrze ją podzielić i przemyśleć system organizacji. Warto również w tym miejscu pokusić się o zakup różnych organizerów – koszyków, koszy czy pudełek, w których możemy śmiało umieszczać wszelkie dodatki.

Dobrze sprawdzają się przestrzenie zabudowane aż po sufit – dzięki temu na najwyższych półkach przechowasz np. odzież i obuwie sezonowe. Obuwie również może znaleźć swoje miejsce w garderobie w postaci specjalnych półek na nie lub szafek uchylnych. Dobrze jest przechowywać w osobnych pudełkach lub koszach ubrania każdego z domowników. Każdy ma swoje czapki, szaliki, akcesoria i wiele innych drobiazgów, które łatwo zgubić we wspólnej szafie. By zapobiec porannej bieganinie i nerwowym poszukiwaniom ulubionej pary rękawiczek, warto podzielić szuflady za pomocą dopasowanych przegródek. 

Szukasz odpowiedniego wyposażenia do swojej garderoby? Sklep ABC Meble do garderoby w Jeleniej Górze to będzie najlepszy sposób, aby wybrać dla siebie odpowiednie meble i dopasować do pomieszczenia w domu, jakim jest właśnie garderoba.

Jaka szafa dwudrzwiowa będzie najlepsza?
Urządzając sypialnię, warto zwrócić uwagę, na wybór odpowiedniej szafy, która będzie sprzyjać utrzymaniu porządku. Niezależnie od...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *