Twoje pierwsze obcasy?

Pewnie większość z Was wspaniale wspomina ten wyjątkowy moment, kiedy pierwszy raz mogły poczuć się kobieco i dorośle właśnie dzięki butom na obcasie. W życiu każdej młodej dziewczyny przychodzi taki czas, kiedy może już swobodnie ubrać szpilki i prezentować się zupełnie inaczej niż zwykle. Niestety często wybierany rozmiar obcasa przerasta możliwości młodych kobiet, a co za tym idzie nie czują się one wcale swobodnie i komfortowo. Mamy na szczęście na to pewną radę!

Najpierw zmierz

Zanim zdecydujemy się na konkretny fason buta i wysokość jego obcasa wraz z rodzajem, powinniśmy na początku przymierzyć kilka wariantów, by wiedzieć mniej więcej jak będziesz się czuła w konkretnym modelu. Nie można sugerować się wyłącznie wyglądem i przeglądanymi wcześniej okładkami magazynów z modelkami, które posiadają już lata doświadczenia w chodzeniu na cienkich szpilkach po wybiegach. Ty jeszcze nie masz w sobie tej pewności i zdolności, a właśnie masz zamiar ją posiąść. Zatem koniecznie trzeba sprawdzić się w nieco mniej ekstremalnych butach na obcasie, by przygotować się na kolejne wyjście już w nieco wyższych.

Wszystko jest uzależnione od wprawy, a na pierwszy raz powinnaś czuć się maksymalnie komfortowo, a zwłaszcza, że często buty na obcasie ubierane są pod szczególne okazje i okoliczności, na których powinnaś być uśmiechnięta i zadowolona przez cały czas trwania imprezy. Warto przymierzyć kilka rodzajów obuwia z odmiennymi wysokościami obcasa, by dopasować je do swoich możliwości. Również podczas przebywania w sklepie trzeba się dużo nachodzić, by sprawdzić buty pod każdym kątem.

Jaki obcas?

Cienka szpilka na pierwszy raz jest przez nas zdecydowanie odradzana, ponieważ noga może czuć się w niej niestabilnie, a buty tego typu najczęściej są dość wysokie. Nawet pod postacią sandałków na szpilce mogą być nie do końca wygodne i komfortowe dla początkującej młodej damy. Najpewniej i najlepiej jest zaopatrzyć się w obcas typu słupek, który jedocześnie ładnie prezentuje się przy sukienkach czy spódnicach, a także wyszczupla nogę. Z drugiej strony jest bardzo wygodny i stabilny, dzięki czemu można w nich tańczyć, skakać i chodzić przez wiele godzin. Doskonałym przykładem są właśnie botki na słupku Born2be, które rewelacyjnie sprawdzają się przy wielogodzinnym prezentowaniu się pięknie i radośnie.

Niech Cię nie zmyli także ich zabudowana struktura, ponieważ powstały już modele przeznaczone do użytkowania w czasie lata. Wówczas mimo tego, iż stopa jest zasłonięta to ma możliwość swobodnego oddychania, a Ty nadal czujesz się pewnie w swoich pierwszych i nowych butach na wysokim obcasie.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *