Wybór okien do domu – co warto wiedzieć?

Zastanawiasz się jakie okna do nowego domu wybrać? Jak nie pogubić się w plątaninie parametrów, komponentów, modeli i kolorów? Na co zwrócić uwagę, by wybór okien do domu nie przysporzył nam bólu głowy? Wszelkie wskazówki dotyczące wyboru okien znajdziesz, czytając poniższy wpis. Zapraszamy do lektury.

Kolor i materiał okien

Okno będzie z pewnością wizytówką naszego nowego domu. Stąd bardzo często wybieramy finezyjne projekty, które często przykro zderzają się z rzeczywistością. Nie każdy materiał może nadawać się do urzeczywistnienia naszych planów. Konstruując wielkie przeszklenia, o imponujących rozmiarach, warto postawić na aluminium. Bardzo często wybór materiałów jest determinowany przez nasz budżet. Okna drewniane, które marzą się każdemu, są jednocześnie bardzo drogim wariantem

Postęp technologiczny umożliwia nam to, że okleiny mogą już doskonale imitować drewno, zarówno pod względem faktury, jak i koloru. Dotyczy to każdego materiału, a bogactwo kolorów i wykończeń może miło zaskoczyć. Paleta RAL, kolory lub okleiny strukturalne czy drewnopodobne, anoda czy dwukolor, czyli inna barwa profilu na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia – naprawdę jest w czym wybierać.

Na co zwrócić uwagę, wybierając okna?

Kupując okna zapytaj o wskaźnik Uw – czyli ilość ciepła przenikająca w ciągu 1 sekundy, przez 1 m² okna. Im mniejsza wartość tego parametru, tym szczelniejsze okna, a co za tym idzie – niższa strata energii. Co ciekawe, nie wszystkie szyby przepuszczają te same ilości światła naturalnego. Ma ono wpływ nie tylko na odbiór wizualny pomieszczenia (im jaśniejsze przestrzenie, tym przestronniejsze się wydają), ale również samopoczucie i komfort domowników. Warto zapytać o współczynniki Lt. W procentach wyrażają stosunek ilości światła docierającego do szyby, względem tego, które zostaje przez nią przepuszczone do wnętrza.

Funkcjonalne okna do domu

Okna wykonane z PVC czy aluminium będą o wiele bardziej odporne na negatywne działanie czynników atmosferycznych. Mniej się niszczą i są również odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak odrapania czy zarysowania. Łatwo je utrzymać w czystości i w przeciwieństwie do okien wykonanych z drewna. Delikatne detergenty, regularne sprzątanie, sezonowe rzucenie okiem na stan techniczny i o kłopotach z oknami można zapomnieć na lata.

Do okien często decydujemy się na wybór rolet zewnętrznych, które są niezwykle funkcjonalne. Zabezpieczają nas przed hałasem, wysoką temperaturą, zimnem czy wiatrem. To idealne rozwiązanie dla osób które cenią sobie bezpieczeństwo, dlatego rolety zewnętrzne Wrocław mogą być świetnym rozwiązaniem.

Serwis okien – aby precyzyjnie wybrać okna

Pamiętaj, aby skorzystać z pomocy doradcy w salonie sprzedaży. Nie bój się pytać i porównywać. Doceń porady i profesjonalną obsługę klienta, ale upewnij się również w takich kwestiach jak okres obowiązywania i warunki gwarancji, jakie wady są uznawane w ramach reklamacji czy ewentualny koszt serwisu okien.

Jaka szafa dwudrzwiowa będzie najlepsza?
Urządzając sypialnię, warto zwrócić uwagę, na wybór odpowiedniej szafy, która będzie sprzyjać utrzymaniu porządku. Niezależnie od...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *