Czego nie wypada już nosić w pewnym wieku?

To pytanie często zadają sobie kobiety starsze, które różnie rozumieją pojęcie „wieku”. My postanowiliśmy jednoznacznie stwierdzić co wypada, a co niekoniecznie nosić w późniejszym wieku, który nie określają cyfry, a prowadzony tryb życia i obowiązki. Dzięki naszym wskazówkom unikniesz wpadki i zrozumiesz, że w modzie wiek nie gra żadnej roli.

Kiedy zacząć uważać na to, co nosisz?

Już jako dwudziestokilkulatka, a może dopiero po czterdziestce należy zacząć się nad tym zastanawiać? Jaka według Ciebie jest granica wiekowa, która odpowiada właśnie za pewne ograniczenia ubioru? Naszym zdaniem i mamy nadzieję przekonać Cię do naszego przeświadczenia nie ma ostatecznej czy konkretnej liczby, która mogłaby nagle przekreślić częściowo Twój styl. Moda istnieje dla każdego, niezależnie od wieku, pochodzenia, płci, rasy czy innych czynników – wszyscy mogą korzystać z niej po równo. Dopasowanie ubioru powinno być uzależnione od sytuacji i okoliczności, a nie rocznika w dowodzie osobistym. Zatem nie musisz wcale przejmować się kupowanie i noszeniem ciuchów z działu „młodzieżowego”, ponieważ jeśli one odpowiadają Ci i pasują do Twojego gustu, to nie ma w tym nic złego.

Tutaj bardzo często mylone jest niedopasowanie wiekowe z przesadą i pewnego rodzaju przerost formy nad treścią. Jednak ten drugi przypadek może dotyczyć zarówno nastolatki, jak i matki w wieku trzydziestu kilku lat. Ostatecznie to fakt bycia matką, żoną czy businesswomen nie pozwala przykładowo na założenie do pracy czy sklepu obcisłej sukienki mini z głębokim dekoltem, a do tego wykonany jest mocniejszy makijaż. Takie zestawienie będzie wyglądać niesmacznie u każdej kobiety, dlatego powtarzamy jeszcze raz, że wiek nie odgrywa w modzie żadnej roli.

Czego unikać, a co śmiało nosić?

Jeśli boisz się popełnienia modowej gafy, powinnaś przede wszystkim zastanowić się przed każdą okolicznością jakie połączenie wybrać, by dostosować się adekwatnie do sytuacji. Na pewno każdej z Was polecimy usunąć ze swojej szafy wszelkie za małe koszulki, topy czy spodenki, które mogłyby przez przypadek odsłonić za dużo. Również sztywne falbaniaste sukienki w kwiaty czy długie jeansowe spódnice póki co nie będą Ci potrzebne, więc możesz je spakować i zrobić miejsce na nowe zdobycze zakupowe, jak na przykład espadryle. Ten typ obuwia sprawdzi się zawsze i wszędzie, a także dla każdej kobiety. Jest wygodny i stylowy, a wraz z wiekiem nie powinna odejść całkowicie Twoja kreatywność i pewność siebie. Pamiętaj, że najważniejsze jest to na ile lat Ty czujesz się sama ze sobą. Właśnie moda może Ci w tym pomóc na wiele sposobów, gdyż oferuje uniwersalne i wszechstronne rozwiązania dla każdego. Czasami warto się nieco odmłodzić, lecz trzeba dokonać tego w odpowiednim stylu i z umiarem, co jest oczywiste dla każdej z Was.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *