Styl punków dzisiejszą inspiracją

Moda lubi powracać, a także czerpać inspirację ze znanych nam już trendów, by następnie tworzyć nowe i wyjątkowe stylizacje. Dzisiaj skupimy się na kulturze punków, którzy zapoczątkowali swój styl już dawno temu, a dziś ich pomysły wykorzystywane są w modzie damskiej, o czym więcej dowiesz się z poniższego wpisu.

Skórzane kurtki

Klasyczne uzupełnienie stylizacji, a także główny punkt programu to właśnie skórzana kurtka, a najlepiej w kolorze czarnym. Jej pochodzenie ma swoje podstawy w stylu punków, którzy zakładali je niemal do wszystkiego, a jedyną alternatywą były jeszcze kurtki jeansowe. Jednak to właśnie skóra potrafi najtrafniej odzwierciedlić bunt, niezgodę i złość wobec panującego systemu. Wszystko to wpłynęło na obecne jej skojarzenie i wykorzystanie w świecie mody.

Kiedy kobiety decydują się na założenie kurtek skórzanym, mowa wówczas o stylizacji z pazurem i nieco bardziej ekstrawaganckiej, lecz dzisiejsze możliwości są znacznie bardziej otwarte i uniwersalne. Teraz można przymierzyć ją zarówno do poszarpanych spodni typu jeans, jak i rozkloszowanych spódniczek czy dopasowanych dresowych sukienek. Po prostu nadają więcej pewności siebie i śmiałości w stylizacji, a ich jaśniejsze odcienie sprawiają nawet, że niektóre zestawy zyskują nutkę delikatności.

Buty nietypowe

Najczęściej punków można było spostrzec w glanach, które są z nimi bezpośrednio kojarzone. Jednak ich praktyczność nie jest już tak rozwinięta, ponieważ są to buty o grubszej podeszwie i mocno zabudowanym kroju. Zatem noszenie ich w czasie upałów nie należy do przyjemniejszych czynności. W tym celu musiały powstać inne typy obuwia „buntowniczego”, a stały się nimi właśnie creepersy. To buty na platformie z marszczeniami naokoło, które niegdyś widziane były jedynie pod czarną zamszową postacią, a dziś znajdziemy je w wielu różnorodnych odsłonach. Proponujemy zakup creepersów damskich w Multu, ponieważ posiadają oni konkurencyjne ceny i bogaty wybór, dzięki czemu możesz dopasować creepersy do każdej swojej stylizacji na wzór punkowej.

Makijaż i włosy

Poza odzieżą, o której już poniekąd wspomnieliśmy, trzeba pamiętać o pozostałej części stylizacji jak makijaż i ułożenie włosów. Zacznijmy wpierw od malowania, które przyjęło się zarówno u dziewczyn, jak i chłopaków. Ciemniejszy makijaż wykończony smoky eyes oraz intensywnie zaznaczone usta to podstawa. Zatem dla wszystkich kobiet polecamy odważniejszy makijaż, których tutoriale znajdziecie bez problemu w internecie. Można się zainspirować niektórymi pomysłami, by ostatecznie stworzyć własny pomysł na make-up. Z kolei włosy miały odzwierciedlać w równym stopniu buntowniczą duszę, więc koloryzacje różnego rodzaju również wchodzą w grę. Co więcej, ostre cięcie i wygolona boki sprawdzą się także w fryzurach współczesnych, które w połączeniu z dłuższymi włosami czy stonowanymi kolorami będą prezentować się bardzo ciekawie.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *