Czy słyszałaś już o kolorowych soczewkach?

Istnieją już od dawna, ale dopiero niedawno można było zauważyć pewien szał na ich noszenie. Czy już interesowałaś się kolorowymi szkłami? Poniżej postaramy się wyjaśnić Ci, czym różnią się od zwykłych soczewek kontaktowych stosowanych dla korekcji wzroku. Nie należy się niczym martwić, a wystarczy pamiętać o kilku wskazówkach odnośnie ich użytkowania i pielęgnacji.

Totalna zmiana wizerunku

Jeśli marzy Ci się zmiana w swoim wyglądzie, a obawiasz się iść do fryzjera czy nie masz na siebie pomysłu, wypróbuj soczewki kolorowe. Gwarantujemy, że będziesz z nich bardzo zadowolona, a wszyscy dookoła od razu zauważą różnicę. Do wyboru masz obecnie kilku producentów szkieł zabarwianych, spośród których na pewno znajdziesz odcień idealny dla siebie. Część soczewek służy jedynie podkreśleniu naturalnego koloru oczu. Można uzyskać efekt „mokrego” oka z niebywałym błyskiem, pogłębionego koloru lub mocno rozjaśnionego, wzmocnienia intensywności czy zmatowienia barwy naturalnej. W zasadzie opcji jest mnóstwo i to Ty już decydujesz jaki rezultat chciałabyś otrzymać.

Poza tym dla bardziej odważnych lub zainteresowanych ciekawymi stylizacjami na imprezy tematyczne polecamy wypróbować soczewki kolorowe, które całkowicie zmieniają kolor oczu. Bez problemu potrafią przykryć ciemny brąz oczu i nadać im naturalnego, pięknego błękitu. Również niektórzy producenci stworzyli osobną linię soczewek z różnymi kształtami i nietypowymi wzorami, które mogą prezentować się na Twoim oku naprawdę obłędnie!

Czy są na pewno bezpieczne?

To najczęściej pojawiający się dylemat podczas zakupu soczewek kolorowych, gdyż powstał pewien mit na temat ich bezpieczeństwa użytkowania. Zaręczamy, że jeśli pochodzą one z pewnego źródła i od znanego producenta, nie ma wówczas żadnych przeciwwskazań do ich noszenia. Pigment zawarty w środku soczewki jest szczelnie zamknięty za pomocą specjalnej nowoczesnej techniki. Jeśli zatem będziesz stosować się do zaleceń producenta i ogólnych zasad pielęgnacji soczewek, nie stanie się absolutnie nic złego.

Natomiast co do pielęgnacji, warto wspomnieć, że zależy ona od rodzaju soczewek jakie zakupisz. Mowa tutaj o jednodniowych, tygodniowych, miesięcznych czy kwartalnych, gdzie szkła o długoterminowe wymagają oczywiście więcej Twojej uwagi. Należy przede wszystkim zdejmować i zakładać się dopiero po umyciu i dokładnym wysuszeniu rąk, dzięki czemu nie dostaną się do oka żadne bakterie ani zanieczyszczenia. Poza tym warto ściągać je na noc, by oczy miały czas na odpoczynek i ewentualną regenerację po ciężkim dniu.

Wtedy należy przechowywać soczewki w specjalnym plastikowym pojemniczku szczelnie zamykanym, do którego wlewa się odpowiedni preparat czyszczący, nawilżający i odżywczy. Można spokojnie zamówić uniwersalny płyn do soczewek, który będzie dbał o każdą z ich właściwości. Tutaj bardzo istotne jest też codziennie wymienianie preparatu, aby uniknąć rozmnażania się bakterii i dostania się do oka niechcianej infekcji.

Poza tym, wydaje nam się, że nie ma już innych zasad, których należy się trzymać i na które uważać. Soczewki kolorowe dostępne są w wielu kolorach, a także w wersji zerówek i korekcyjnej jednocześnie. Dzięki temu, każda z Was może na chwilę lub dłużej zmienić swój wygląd.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *