Doświadczenie zawodowe – jak je skutecznie zdobyć?

Ukończone studiów nie jest zawsze gwarancją podjęcia dobrego zatrudnienia w szybkim czasie. Bezpośrednio problem pojawia się, gdy mamy zbyt mało doświadczenia. Jeśli jesteś studentem i chcesz znaleźć dobre zatrudnienie, warto podczas swojego nauczania zdobywać doświadczenie, np. poprzez prace sezonowe, czy wolontariaty. Jak podjąć się próby zdobywania nowych umiejętności? Co powinniśmy zamieścić w swoim CV?

Jakie informacje umieścić w CV?

Student w trakcie trwania nauczania musi odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe. Wykorzystuje on bowiem swoją umiejętności i wiedzę, która nabyć na wykładach i ćwiczeniach. Dlatego warto wymienić w CV wszystkie swojego tego typu aktywności. Mogą być to umiejętności interpersonalne, np. komunikatywność, czy łatwość pracy w zespole. Jednak gdy jeszcze nie udało Ci się zdobyć tego typu doświadczenie, to wszystko przed Tobą!. Zdecydowanie warto wspomnieć o wolontariacie, udziale w organizacjach studenckich, czy kołach zainteresowań niż zostawić puste miejsca w dokumencie. Możesz na studiach podjąć się wolontariatu lub drobnych prac.

Warto zatem umieścić wzmiankę o dorywczym zatrudnieniu, które podjąłeś na studiach. Wiele osób podczas przerwy wakacyjnej szuka pracy sezonowej, aby nieco sobie dorobić. Pracodawcy cenią sobie osoby zaangażowane, aktywne, pracowite oraz sumienne. Zamieść informacje także o językach obcych.

Jak znaleźć pracę?

W końcu przychodzi moment, w którym podejmujemy się swojej pierwszej pracy. Jednak nie powinniśmy od razu się demotywować tym, że nie mamy doświadczenia lub wcześniej nigdzie nie pracowaliśmy. Zazwyczaj, gdy chcemy podjąć się swojego pierwszego zatrudnienia, stawiamy na drobne prace dorywcze i sezonowe. To świetna propozycja dla uczniów i studentów. Niektórzy decydują się także na wyjazd za granicę. Najczęstszym kierunkiem są zdecydowanie kraje zachodnie, np. Niemcy, Holandia, kraje Skandynawskie czy Belgia. Popularnym w dalszym ciągu krajem, do którego chętnie wyjeżdżamy, jest Wielka Brytania. Dlatego polecamy, aby skorzystać z oferty pracy Anglia w serwisie pracujwunii.pl, gdzie znajdziesz dużą ilość ogłoszeń idealnych dla Ciebie.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *