W jakim miejscu umieścić kamerę cofania?

Kamery samochodowe to urządzenia, które przydają się każdemu kierowcy w różnych sytuacjach. Szczególnie popularna stała się także kamera cofania. Z pewnością jest ułatwieniem podczas codziennych manewrów parkowania oraz cofania. Jakie zalety posiada zatem to urządzenie i gdzie je umieścić?

Zalety z korzystania kamery cofania

Wiele osób wybiera właśnie kamerę cofania ze względu na szereg udogodnień, które nie są w stanie zapewnić czujniki parkowania. Mechanizm działania czujniki jest nieprecyzyjny. Wysyłają sygnały, gdy samochód znajduje się w dużej odległości od przeszkody. Dlatego nie zapewniają wykonania odpowiedniego manewru. Kamera cofania pozwala nam podejrzeć obraz z tyłu pojazdu za pomocą wyświetlacza, co dodatkowo ułatwia poruszanie się, np. po parkingu. Poprzez ekran mamy podgląd sytuacji i możemy odpowiednio zaparkować oraz cofać, nie obawiając się, że uszkodzimy cudze auto. Oszacowuje odległość do przeszkody, a także jest prosta w obsłudze. Niekiedy mamy do czynienia z zestawami, które wraz z kamerą cofania oferują nam wideorejestratory, a więc zyskujmy dwa urządzenia w jednym. Warto szukać tego typu ofert, jeśli zależy nam dobrym jakościowo sprzęcie.

Montaż kamery cofania

Kamerę cofania umieszcza się najczęściej w ramce tablicy rejestracyjnej. Niekiedy jest to tylny zderzak, jednak ramka jest wygodniejszą formą. W dodatku umieszczenie jej w tym miejscu to znacznie szybszy montaż. Zostaje ona zainstalowana pośrodku, a więc daje jeszcze lepszy podgląd obrazu. Kamerę cofania możemy zamontować poprzez wersję przewodową, czyli z okablowaniem lub bezprzewodową. Natomiast załączony do niej wyświetlacz montujemy zazwyczaj w kokpicie lub łączymy wraz z radiem LCD, jeśli nasz pojazd taki posiada. Niekiedy ekran wbudowany zostaje w lusterko wsteczne, a uruchamia się, gdy wrzucamy bieg wsteczny.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *