Jaką wyciągarkę off-road wybrać?

Wyciągarka stanowi jeden z urządzeń, który najczęściej spotkamy w pojazdach specjalnych czy służb drogowych, ale również w samochodach terenowych. Zdecydowanie przydaje się, gdy mamy problemy podczas podróży z wyciągnięciem samochodu z trudno dostępnego miejsca. Jaką zatem wyciągarkę wybrać do samochodu terenowego i jazdy off-road?

Czy wyciągarka jest potrzebna?

Wyciągarki samochodowe to proste w swojej konstrukcji urządzenia o niewielkich rozmiarach, które pomogą nam zwłaszcza w terenie, gdzie jesteśmy narażeni na zetknięcie się z różnymi przeszkodami. Dlatego wyciągarka jest przydatnym urządzeniem, nie tylko przez profesjonalistów, ale również amatorów i miłośników jazdy off-road. Co więcej, sprzęt ten jest również trudny do zastąpienia przez trapy czy liny kinetyczne, jeśli musimy wyjechać z grząskiego błota lub piasku, czy też asekurować inny pojazd.

Najważniejszym zadaniem wyciągarki jest wspomagania samochodu w trakcie przejazdów po trudnym i wymagającym terenie. Często wykorzystywana jest ona do umieszczania uszkodzonego samochodu na lawetę, dlatego to sprzęt, który przydaje się pomocy drogowej czy autolawetom.

O czym pamiętać, wybierając wyciągarkę?

Podczas wyboru odpowiedniej wyciągarki należy zwrócić uwagę na parametry techniczne takiej jak uciąg na pojedynczej linie, moc silnika i pobór prący. Warto również poznać dokładnie producenta urządzenia, a także porównać ceny, aby nie przepłacić za wyciągarkę.

Trzeba również pamiętać o tym, że wybierając wyciągarkę, dobrze jest zastanowić się nad jej zastosowaniem. Jeśli wybieramy się z urządzeniem na turystyczne trasy, uciąg może być mniejszy. W przypadku ekstremalnych wyzwać najlepiej zdecydować się na mocniejszy sprzęt.

Warto dopasować rodzaj wyciągarki do naszych potrzeb i zastosowania. Dlatego do jazdy w terenie najlepiej wybrać przeznaczone do tego wyciągarki samochodowe off-road. Mowa głównie o wyciągarkach elektrycznych i hydraulicznych, które charakteryzują się większą mocą i nie nagrzewają się zbyt szybko. Gdy jednak urządzenie ma być wykorzystane jedynie rekreacyjnie, to miłośnicy off-road mogą postawić na wyciągarkę elektryczną, która będzie wystarczająca.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *