Podpowiadamy jak urządzić małą kuchnię w bloku

Mieszkając w bloku z pewnością zdajesz sobie sprawę, że urządzenie jej wymaga dużo cierpliwości i odpowiedniego rozplanowania. Kuchnie w blokach są zazwyczaj mniejsze niż reszta pomieszczenia, przez co wiele z nich postrzega się jako niefunkcjonalne. Na całe szczęście istnieje kilka sprytnych rozwiązań, które pomogą zmienić pozornie nieużyteczną kuchnie, w przestronne i funkcjonalne miejsce. Jak urządzić małą kuchnię w bloku? O tym poniżej.

Meble do małej kuchni – jakie wybrać?

Nieduża kuchnia powinna być koniecznie wyposażona w meble o jasnych frontach. Wnętrze ożywią subtelne, drewniane drzwiczki z przeszkleniami lub minimalistyczne bryły, najlepiej o połyskliwej powierzchni, która będzie odbijała światło. Jeżeli Twoja kuchnia jest dosyć wąska, najlepiej zdecydować się na ciąg mebli po jednej stronie pomieszczenia. Jeżeli jest kwadratowa lub prostokątna – odważ się na ułożenie mebli w kształt litery „L”. Aby móc swobodnie poruszać się po kuchni, pomiędzy meblem a ścianą wymagane jest minimum 120 cm odległości. Wybierz zatem meble najbardziej praktyczne, na przykład z przesuwanymi drzwiczkami, lub wygodne modele żaluzjowe. Z powodzeniem możesz zakupić meble kuchenne w Jeleniej Górze.

Meble kuchenne zabudowane

Niektórzy wolą kuchenne akcesoria trzymać na wierzchu, inni wręcz przeciwnie – preferują minimalizm i niechętnie je eksponują. Jeżeli należysz do drugiej grupy, warto zainwestować w innowacyjne meble wyposażone w kosze i wieszaki. Możesz również spróbować „ściany szafek” sięgających do sufitu, gdzie sprytnie ukryjesz naczynia, garnki, urządzenia AGD oraz produkty spożywcze. W tak funkcjonalnej zabudowie można umieścić również lodówkę i mikrofalówkę, a nawet ekspres do kawy.

Jeżeli jednak wolisz mieć wszelkie użyteczne rzeczy pod ręką, dobrze sprawdzi się ciąg głębokich szafek i praktycznych półek. Można poukładać na nich talerzyki, pojemniki na przyprawy czy elegancką porcelanę. Dzięki takiemu zabiegowi kuchnia nie będzie przytłoczona, a ważne dla Ciebie rzeczy i akcesoria – wyeksponowane. Pamiętaj jednak, że tego typu rozwiązanie wymaga częstszego sprzątania i przecierania z kurzu.

Mała kuchnia – jaki wybrać stół jadalny?

Każdy marzy o strefie jadalnej, jednak mieszkańcy bloków niestety muszą przenieść ją do salonu, lub nawet sypialni. Wstawienie obszernego stołu do niewielkiej kuchni jest niemal niemożliwe, dlatego lepiej sprawdzi się ruchomy blat lub stolik tymczasowy. Wielu designerów proponuje zawieszenie ich na ścianie, na odpowiednich hakach. Możesz również przerobić jeden z blatów kuchennych lub parapet na wygodny barowy kontuar.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *