Kuchnia w jasnych kolorach – czy warto wybrać taką aranżację?

W najnowszych trendach dekoratorskich dominują pastelowe i jasne kolory, jak również minimalistyczne dodatki. Jeżeli przeglądając katalogi z inspiracjami, Twój wzrok na dłużej zatrzymywał się na jasnych kuchniach, musisz koniecznie rozważyć te opcję. Nie obawiaj się o szybkie zabrudzenia, widoczne na jasnych meblach. W dzisiejszym wpisie podamy skuteczne tricki jak urządzić kuchnie w jasnych kolorach. Podpowiemy jak tanio i efektowanie odmienić Twoje wnętrze, bez obawy o brudne ściany i gruntowne remonty.

Jasna kuchnia = jasne kolory

Jeśli jesteś bardzo zdeterminowany, by zmienić praktycznie całość wyglądu pomieszczenia, ale nie masz na tyle czasu i pieniędzy, by wziąć się za remont. O wiele prostszym rozwiązaniem będzie przemalowanie ścian, a nawet nie wszystkich. Zobacz sam, jak bardzo są one pobrudzone albo powoli zaczynają Cię przytłaczać, jeśli są to odcienie jaskrawe. Można temu zapobiec, lecz ostrzegamy, że konieczne będzie zainwestowanie większej ilości czasu. W przeciwnym razie warto skorzystać z pomocy fachowców.

Proponujemy zdecydowanie ściany białe i wszelkiego rodzaju pastelowe odcienie, które idealnie będą pasować do jasnej kuchni. Jednak zaznaczamy, że farba powinna posiadać specjalne właściwości, dzięki którym możliwe będzie przetarcie ściany lub zmycie wodą widocznych zabrudzeń. Pamiętajmy, że cały czas mówimy o kuchni, dlatego też trzeba wziąć pod uwagę możliwość ochlapania ścian i ich ubrudzenia podczas gotowania. W tym celu farba sucho-ścieralna sprawdza się najlepiej i będzie doskonałą opcją dla Twojej kuchni.

Meble kuchenne do jasnej kuchni – jakie wybrać

Czasami wystarczy drobna zmiana, na przykład w postaci wymiany blatów kuchennych albo frontów na szafkach. Możesz oczywiście próbować dokonać tego samodzielnie, o ile posiadasz takie umiejętności. Jeśli jednak nie czujesz się pewnie w temacie remontowym, polecamy zakup gotowych mebli kuchennych na zamówienie, które mogą zostać odpowiednio skrojone i wykonane pod Twoje potrzeby. Wystarczy znaleźć firmę jednocześnie zajmującą się produkowanie mebli na wymiar, dzięki czemu będziecie mogli stworzyć wspólny projekt. Polecamy meble kuchenne Aspen, które doskonale dopasują się do projektu jasnej kuchni.

Rekomendujemy nie tylko białe meble, ale również drewniane. Odcienie powinny zachowywać odpowiedni stopień jasności, by nadal rozświetlać kuchnię, a przy tym optycznie ją powiększać, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z niewielkim pomieszczeniem. Ilość mebli kuchennych również nie powinna być zbyt duża, gdy wnętrze jest mało przestronne. Liczy się przede wszystkim praktyczność, dlatego dobrze zastanów się nad ich ilością oraz rodzajami szafek, jakie będą Ci na pewno potrzebne.

Biały blat kuchenny – jak udekorować?

Jednak pamiętaj, żeby nie oszczędzać miejsca na blacie kuchennym, który potem przydaje się najbardziej ze wszystkich elementów. Ponadto nie zapominaj o dodatkach w postaci roślin, gdzie w kuchnie nie powinna zabraknąć ziół. Możesz je hodować samodzielnie, dzięki czemu będziesz miał z czego korzystać podczas gotowania, którego jakość będzie znacznie lepsza, a tym samym zieleń będzie stanowić fantastyczny element dekoracyjny.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *