Elegancja w pracy – jak o nią zadbać?

Elegancji przypisuje się zazwyczaj obowiązujący dress code, którego musimy przestrzegać w pracy, która tego wymaga. Jednak, jeśli pracujemy w firmie, gdzie nie obowiązują nas ścisłe reguły, mimo wszystko warto zachować profesjonalny wygląd.

Nie przesadzaj z dodatkami

Elegancję w pracy charakteryzuje nie tylko odpowiedni ubiór, czyli ubranie oraz obuwie, ale także biżuteria i dodatki. W tym zakresie nie należy przesadzać z ich ilością. Jeśli nie obowiązuje na wspomniany dress code, mimo wszystko nie warto podkreślać swojego wyglądu wieloma dodatkami. Najlepiej, aby były one delikatne i nieprzesadzone. Niekiedy wystarczy pierścionek bądź same kolczyki. Wówczas w subtelny sposób podkreślimy całą stylizację. Nie warto wybierać kilku dodatków, mogą one przytłoczyć cały ubiór oraz niepotrzebnie go wyróżnić, jeśli chcemy zachować umiar w naszym biurowym wyglądzie.

Klasyczne warianty ubioru

W pracy wystarczy umiar w dodatkach, ale także i w ubiorze. Co za tym idzie, wybierajmy tylko odzież, która będzie wygodna oraz komfortowa w noszeniu. Ponadto jej klasyczne warianty w zupełności spełnią swoją funkcję. Możemy sięgnąć po odzież basic – czyli taką, która każda kobieta powinna mieć w swojej szafie. Uważa się nią jako elementy garderoby, które są uniwersalne oraz przydadzą się nam w każdej sytuacji. Najczęściej są to oczywiście dżinsy, spodnie oraz jednolite i stonowane koszulki. Tym również warto kierować się podczas wyboru odzieży do pracy. Czasem niekiedy wystarczy dobry dobór spodni oraz koszuli i  stylizację mamy gotową. W przypadku biurowych standardów zrezygnujmy z dżinsów, np. z łatami, printami lub przetarciami. Postawmy na klasyczne i jednolite warianty oraz na spodnie typu cygaretki, które charakteryzuje elegancja. Do tych elementów dolnej garderoby świetnie będą współgrać półbuty damskie. Wygodne obuwie o niższym, jak i wyższym obcasie. Tutaj zależy od nas, w jakim modelu będziemy czuć się najlepiej. Oczywiście, jeśli wolimy jednak inny rodzaj obuwia, to możemy postawić na szpilki, czółenka lub botki, gdy zależy nam na wyższym obcasie. Do biurowego dress code chętnie także wpisują się spódnice. Oczywiście bez dużej ilości wzorów oraz kontrastujących kolorów. Nie należy także wybierać modeli, które są zbyt krótkie. Powinna ona być długości do kolan. Taką stylizację możemy zestawić z koszulą i marynarką albo jednolitym T-shirtem.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *