Jaką wybrać odzież do ćwiczeń?

Siłownia, jak i zajęcia fitness nabierają coraz większej popularności, szczególnie podczas nadchodzące pory roku, jaką jest zima. Wówczas najchętniej kobiety korzystają z tego rodzaju aktywności fizycznej, aby nabrać więcej kondycji i zgubić zbędne kilogramy. Gdy ktoś zdecyduje się rozpocząć swoją przygodę ze sportem, najpierw należy wybrać odpowiedni strój do tego. Jaka odzież sportowa sprawdzi się najlepiej?

Ubranie i obuwie sportowe — co wybrać?

Podczas kupna danego stroju sportowego najlepiej będzie, jeśli od razu zaopatrzymy się w dwa komplety. Będziemy mogli na przemian z nich korzystać. Ponadto warto zwrócić uwagę na jego przeznaczenie. Strój na siłownie, czy bieganie na zewnątrz będzie nieco się różnić. W przypadku drugiego wariantu musi być to odzież zabudowana tak, aby zakrywała dane części ciała. Wówczas należy zrezygnować z krótkich spodenek, legginsów do kolan, czy koszulek bez rękawów. Podczas aktywności fizycznej na zewnątrz sprawdzą się długie dresowe spodnie, zabudowane bluzki, buty sportowe oraz bluzy damskie. Podczas wysiłku na siłowni lub zajęciach fitness mogą być to kompletny zdecydowanie bardziej wybierane pod kątem indywidualnym. Krótki spodenki, koszulki, legginsy do kolan, czy bluzki na ramiączkach. Wszystko zależy od naszych upodobań i przeznaczenia. Przede wszystkim należy wybierać odzież, która będzie wygodna i dopasowana do naszej sylwetki. Bardziej obcisłe ubrania mogą ułatwić nam aktywność fizyczną, ponieważ szersze warianty mogą źle przylegać do ciała. W tym przypadku liczy się przede wszystkim swoboda, aby ćwiczenia były przyjemnością. Ponadto dobrze będzie, jeśli odzież nie posiada żadnych aplikacji w postaci, np. guzików. Podczas wykonywania niektórych ćwiczeń mogą one znacząco przeszkadzać. Drugą ważną kwestią obok ubrań jest obuwie. Modeli w sklepach jest naprawdę duża ilość i tylko od nas zależy, co wybierzemy. Przede wszystkim należy zwracać uwagę na rozmiar. Buty muszą leżeć idealnie na nodze i nie być za duże. To ważne, ponieważ dyskomfort obuwia może sprawiać nam niekiedy ból, a wykonywanie ćwiczeń już nie będzie przyjemnością. W szczególności, jeśli aktywność fizyczna wykonywana jest na zewnątrz, warto zadbać o wygodę.

Materiał

Najczęściej wybierana odzież jest wykonana z materiałów termoaktywnych, które mają za zadanie utrzymać ciepło jak najdłużej. Ten wariant sprawdzi się idealnie podczas aktywności fizycznej na zewnątrz, np. biegania. Cechuje je komfort noszenia oraz odpowiednia ilość przepuszczanego powietrza, dzięki czemu ciało nie przegrzewa się zbyt szybko. Możemy również odzież termoaktywną wykorzystać na siłowni, wówczas ubranie będzie odpowiednio przylegać, co ułatwi nam poruszanie się i wykonywanie ćwiczeń. Wiele osób jednak w dalszym ciągu stawia na bardziej bawełnianą odzież bądź z tkanin z jej domieszką w połączeniu ze sztucznym materiałem. Zwykły T-shirt, czy spodenki najczęściej posiadają taki skład. Nie każdy również preferuje odzież termoaktywną, dlatego woli postawić na tradycyjny wariant ubioru. To również materiał oddychający, dlatego nie powinien stanowić żadnych dyskomfortów. W przypadku obuwia najlepiej wybrać modele, które ustabilizują nogę i nie spowodują urazów przez ich źle wybrany fason. Materiał powinien również być jak najbardziej oddychający, a podeszwa z gumowego materiału, dzięki czemu będziemy mogli swobodnie wykonywać wszystkie ćwiczenia, a noga nie będzie się ślizgać.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *