Hity makijażowe 2018 – podsumowanie

W ciągu całego roku powstało mnóstwo nowych marek makijażowych, kosmetyków i tutoriali w internecie, gdzie zamieszczano najnowsze trendy w malowaniu oka, ust czy konturowaniu twarzy. Dzisiaj postaramy się zebrać wszystko to razem i przedstawić Wam kilka najważniejszych hitów makijażowych, które miały miejsce w 2018 roku.

Konturowanie rysów twarzy

Oto pierwsza rzecz, od której chcemy zacząć, a miała ona niesamowite znaczenie w roku 2018, kiedy coraz więcej makijażystek czy blogerek zaczęło zwracać uwagę na rysy twarzy, a w zasadzie ich uwydatnianie. Konturowanie twarzy to nic innego jak wydobywanie z niej poszczególnych kształtów, które dają optyczne wrażenie szczuplejszej żuchwy, zaakcentowanych kości policzkowych czy zarysowanie konkretnego profilu naszej twarzy.

Wymaga to posiada specjalnego zestawu do konturowania bądź zaopatrzenia się w takie kosmetyki jak: bronzer, rozświetlacz i puder sypki. Oczywiście, formuły kosmetyków zaczęły powstawać w błyskawicznym tempie i można było znaleźć zarówno te w postaci suchej, sprasowanej, jak i sypkiej czy mokrej. Dobór odcienia jest równie ważny, ponieważ powinien być dopasowany do kolory cery. Wówczas malowanie na twarzy ma za zadanie cieniowanie odpowiednich miejsc, retuszowanie i uwydatnianie punktów, które najbardziej nas interesują. Warto wspomnieć tutaj również o technice baking, która polega na utrwaleniu makijażu za pomocą sypkiego pudru w okolicach oczu i na krawędziach żuchwy, co uwidacznia jeszcze bardziej efekt konturowania.

Makijaż oka

W tym dziale można było zaobserwować mnóstwo nowości od cieni sypkich po mokre przez foliowe w różnych odcieniach. Jednak zdecydowanie największą popularność zyskała gama barw cieplejszych z udziałem pomarańczu, miedzianego brązu i musztardowego odcienia żółci. Te trzy kolory zdecydowanie najczęściej pojawiały się w makijażu codziennym, jak i okazjonalnym. Ponadto dużą popularnością cieszyła się metoda cut crease, która polega na widocznym oddzieleniu powieki ruchomej od powyższej części łuku brwiowego. Możliwe jest wykonanie tego za pomocą mocno napigmentowanych cieni do oczu, które pokrywają w całości powierzchnię powieki ruchomej.

Poza tym postawiono również na różnorodność w makijażu brwi, które próbowano opracować do perfekcji. Powstało wiele tutoriali w internecie, które pokazywały w jaki sposób nadać swoich brwiom odpowiedniego i naturalnego kształtu, a także jakich kosmetyków powinno używać się do ich wypełniania i zarysowania.

Makijaż ust

Nie można w tym przypadku nie wspomnieć o powracającym hicie matowych ust w odcieniach nude. Są to wszystkie możliwe kolory z gamy brązów, beży i delikatnych róży, które można śmiało stosować zarówno do makijażu dziennego, jak i wieczorowego. Ich popularność polegała przede wszystkim na uniwersalności i szerokim zastosowaniu. Poza tym powstało wiele odmiennych formuł w postaci klasycznych szminek, pomadek płynnych oraz błyszczyków, które po chwili nałożenia stawały się matowe i jednocześnie nie przesuszały ust, a intensywnie je nawilżały.

Jednak w 2018 roku nie malowano się jedynie matowymi szminkami, ale również swoją premierę miały pomadki w odcieniach metalicznych. Należą one do kosmetyków na specjalne wyjścia i dla kobiet odważnych, które nie boją się mocniejszego makijażu. Swoją sympatię zyskały, ze względu na oryginalność oraz efekt powiększonych ust, co spodobało się wielu użytkowniczkom.

Mamy nadzieję, że przyszły rok 2019 okaże się równie zaskakujący i pełen nowości kosmetycznych, o których nie będziemy mogli zapomnieć przez kolejny rok.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *