Wydarzenia 2018 – podsumowanie

Poprzedni rok okazał się pełen niespodzianek, miłych i nieco bardziej przykrych wiadomości, które wstrząsnęły światem. Poniżej postaramy się przedstawić ogólny bilans wydarzeń z 2018 roku, gdzie przedstawimy najważniejsze naszym zdaniem rewelacje w dość pozytywnym wydźwięku. Warto przypomnieć sobie poszczególne sytuacje i czekać z nadzieją na nowości, które przyniesie nam obecny rok 2019.

Polska w tajemnicy, czyli RODO

Dokładnie 25 maja 2018 roku Unia Europejska wprowadziła nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych, zwanych w skrócie RODO. We wszystkich krajach członkowskich nastąpiła gruntowana zmiana, która ma na celu zatajenie informacji osobowych każdego obywatelu dla jego bezpieczeństwa. Jedynie wyraźna zgoda jednostki pozwala na swobodne przetwarzanie danych, a nieprzestrzeganie tych zasad wiąże się z karami pieniężnymi.

Jak to wygląda w rzeczywistości? Z jednej strony stało się to dla nas kolejnym zabezpieczeniem przed nielegalnym wykorzystywaniem naszych danych osobowych i zdążyliśmy się już przyzwyczaić do wyskakujących okienek na stronach internetowych czy licznych utrudnień w aptekach, urzędach itp. Z drugiej strony jednak można mieć wątpliwości, czy na pewno w każdym miejscu publicznych i online przepisy te są skrupulatnie przestrzegane?

Wielkie święto – 100-lecie odzyskania niepodległości

Również w roku 2018 minęła setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, kiedy to na ulicach miast mogliśmy obserwować cały gromady ludzi świętujących wolność w swoim kraju. Wszystko to miało bardzo uroczysty charakter, a w zasadzie przez cały rok, a nie tylko w listopadzie, można było uczestniczyć w wydarzeniach lokalnych i ogólnopolskich, korzystać z profitów na rzecz niepodległości i cieszyć się wieloma eventami organizowanymi przez władze, jak i osoby publiczne na rzecz 100-lecia wolności.

Z pewnością możemy wspominać to jako piękny i bardzo wdzięczny rok, w którym uwaga większości skupiona była na ojczyźnie i wspólnym świętowaniu.

Muzycznie zszokowani

W tej dziedzinie możemy wyróżnić kilka najważniejszych wydarzeń, które jednocześnie doprowadzały nas do łez szczęścia i smutku. Te pierwsze dotyczyły głównie wygranej Eurowizji Junior 2018 przez Polkę – Roksanę Węgiel, która wykonana znany dobrze wszystkim utwór Anyone I Want To Be. Obecnie stała jedną z popularniejszych gwiazd młodego pokolenia.

Natomiast do smutniejszych informacji zeszłego roku możemy zaliczyć głównie śmierć słynnego producenta muzycznego i DJ’a Avicii’ego, którego dobrze znaliście z takich hitów jak: Wake Me Up albo Waiting For Love. Z kolei polska scena muzyczna straciła między innymi taką kultową artystkę jak Kora, której raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Miejmy nadzieję, że narodzą się kolejne gwiazdy ich pokroju właśnie w roku 2019!

Gorące sportowe emocje

W tym przypadku możemy śmiało pochwalić się naszymi polskimi siatkarzami, którzy zdobyli Mistrzostwo Świata podczas rozgrywanego turnieju na terenie dwóch krajów – Włoch i Bułgarii. Był to niesamowicie emocjonujący mecz finałowy, który nasza drużyna rozegrała z siatkarzami z Brazylii. Nie było łatwo, lecz udało się wygrać i zapewnić sobie czołową pozycję w ogólnoświatowym rankingu. Co więcej, jeden z naszych siatkarzy Bartosz Kurek został wyróżniony jako zawodnik MVP całego turnieju, co było jeszcze większą niespodzianką i uciechą dla kibiców.

Królewski rok

Wiele działo się także w Wielkiej Brytanii, a dokładniej mówiąc w rodzinie królewskiej, dla której rok 2018 okazał się bardzo obfity w dobre wiadomości i spektakularne wydarzenia. Wszystko zaczęło się od narodzin trzeciego dziecka księżnej Kate i księcia Williama – mały książe Louis. Następnie odbył się kolejny wielki królewski ślub księcia Harry’ego i nowej księżnej Sussex Meghan Markle, który jednocześnie wzbudził wiele kontrowersji. Za duże osiągnięcie i okazję do celebrowania można uznać również 70. urodziny księcia Karola, które zgromadziły wówczas całą rodzinę królewską.

Z pewnością i tej rok okaże się dla Brytyjczyków dość ciekawy i zaskakujący, nie tylko ze względu na zbliżających (lub nie) Brexit, ale również narodziny dziecka księcia Harry’ego i księżnej Meghan.  

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *