Jak czyścić biżuterie ze srebra?

Zdarza się, że biżuteria ze srebra ciemnieje i traci swój pierwotny blask. Nie jest to jednak proces, którego nie można odwrócić. Jak to zrobić i czemu tak się dzieje to pytania, na które odpowiedź przybliży Ci ten wpis. Zobacz, jak sprawić, aby Twoja srebrna biżuteria była w doskonałej kondycji przez wiele lat!

Czemu srebro ciemnieje?

Duże aglomeracje i przestrzenie pełne zanieczyszczeń, przyspieszają proces starzenia się naszej srebrnej biżuterii. Odpowiedzialny za to jest siarczek srebra, a raczej jego ilość w powietrzu. Na wygląd srebrnej biżuterii wpływa również nasza skóra, dieta, skład wydzielanego potu i wszystko to, co ma z nią kontakt. Dlatego tak ważne jest odpowiednie pielęgnowanie wyrobów ze srebra, aby zapewnić im żywotność przez długie lata.

Jak przechowywać biżuterie ze srebra?

Przygotuj miejsce do przechowywania biżuterii. Najlepiej jeśli będzie to drewniane pudełko lub szkatułka z przegródkami, wyłożona delikatnym materiałem. Zadbaj o to, żeby produkty były odseparowane, zaoszczędzisz przy okazji czas na rozdzielanie jej i zabezpieczysz przed uszkodzeniami mechanicznymi. Sklep internetowy z biżuterią często dodaje do zamówień specjalne woreczki, które pomogą dbać o biżuterię i właściwie ją przechowywać.

Zdejmuj biżuterię

Oprócz sposobu przechowywania równie ważne są nawyki w noszeniu srebra. Powinniśmy ściągać biżuterię przed snem i kąpielą, podczas wysiłku fizycznego, treningu na siłowni, basenie. Pamiętaj, żeby nie moczyć srebra w morzu, gdyż sól morska może powodować zmianę koloru.

Jak czyścić srebro?

Czyszczenie biżuterii srebrnej jest bardzo proste. Jeżeli będziemy robić to regularnie, srebrna biżuteria z pewnością na długo zachowa swój blask i kolor.

Folia aluminiowa + sól kuchenna

Do miseczki wsadź folię aluminiową i włóż do środka biżuterię. Dodaj szklankę gorącej wody z rozpuszczonymi kilkoma łyżkami soli i zostaw na kilka godzin. Po tym czasie przepłucz ją pod bieżącą wodą i osusz ściereczką z mikrofibry.

Soda oczyszczona + ocet

Wymieszaj 1 litr gorącej wody, 1 łyżeczkę sody i 1 łyżeczkę octu. Następnie zanurz srebrną biżuterię na 15 minut, a następnie wypłucz i osusz.

Pasta do zębów

Nałóż zwykłą pastę do zębów na pociemniałą biżuterię i pozostaw na kilka minut. Po tym czasie przepłucz ją pod bieżącą wodą i wypoleruj delikatną ściereczką. Drobinki zawarte w paście pomogą wyczyścić nalot na srebrnej biżuterii.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *