Idealne obuwie do pracy

Wygoda w pracy to najważniejszy element codziennego dnia. Dobrze, jeśli będziemy czuć się po prostu swobodnie bez uczucia jakichkolwiek dyskomfortu. Obuwie to kluczowa część całej naszej stylizacji, dlatego nie należy zapominać o odpowiednim jego wyborze. Jakie zatem buty sprawdzą się najlepiej do pracy?

Obuwie na obcasie

Szpilki, czółenka oraz botki to typowe obuwie na obcasie, które jest najczęściej wybierane do pracy. Niekiedy kobiety decydują się na wysoki obcas, a niekiedy na zdecydowanie delikatniejszą wersję. Z pewnością wysmukli oraz skutecznie wydłuży sylwetkę.  Jeśli w pracy obowiązuje nas ścisły dress code, a nie mamy ochotę codziennie zakładać wysokich szpilek, to czółenka zdecydowanie będą dobrą alternatywą. Z kolei w przypadku botków najlepiej wybierać opcję z szerszym obcasem, który dodatkowo będzie gwarancją stabilności oraz wygody. W przypadku szpilek warto zdecydować się na nieco niższą wersję obcasa, co ułatwi poruszanie się w pracy. Możemy wybrać klasyczne rozwiązania, czyli obuwie o stonowanych kolorach. Dobrze także, aby buty były z naturalnego materiału, który dodatkowo pozwoli swobodnie się poruszać. Kwestią indywidualnych gustów jest dokładny model tego rodzaju obuwia.

Płaskie eleganckie obuwie

Alternatywą wysokiego obuwia będzie jego płaska wersja. Wśród wariantów do wyboru mamy botki damskie bez jakiegokolwiek obcasa, dlatego mogą być uniwersalnym rozwiązaniem. Z pewnością odpowiednio dobrany model pozwoli dodatkowo na elegancję. Z kolei najczęściej wybieranym fasonem są balerinki damskie. W sklepach możemy spotkać je jako zabudowane bądź odkryte obuwie. Pierwsze rozwiązanie może być jednak najbardziej odpowiednie do warunków biurowych, ponieważ z pewnością wpiszę się w dress code. Stonowane i klasyczne warianty mogą okazać się najlepsze. Najlepiej z naturalnej skóry, dzięki czemu skóra będzie oddychać i przepuszczać odpowiednią ilość powietrza. Nawet niewielki widoczny obcas w balerinkach doda elegancji, a nie sprawi, że poruszanie się w nich stanie się niewygodne.

 

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *