Czy warto robić manicure hybrydowy?

Pewnie wiele pań zastanawia się jeszcze nad pójściem do salonu kosmetycznego, by wykonać tam profesjonalny manicure hybrydowy. Powstało wiele mitów na jego temat, dlatego właśnie chcielibyśmy rozwiać wszelkie wątpliwości i przedstawić Wam prawdziwą odsłonę paznokci hybrydowych, które mają swoje wady i zalety.

Problem z głowy na dłużej

Pierwszą zaletą manicure hybrydowego jest jego wytrzymałość. To istotna informacja zwłaszcza dla kobiet, które na co dzień prowadzą aktywny tryb życia – pracują, uprawiają sporty, zajmują się domem i dziećmi. Ich zajęcia wymagają niekiedy pośpiechu i nieuwagi, a zatem nietrudno o złamanie naturalnej płytki paznokcia, delikatne pęknięcie czy rozdwajanie się. To najczęstsze problemy z jakimi borykają się panie zanim przyjdą do salonu kosmetycznego.

Wbrew pozorom manicure hybrydowy pozwala na utrzymanie wysokiej higieny paznokci, ponieważ są one zabezpieczone przed uszkodzeniami, a także rozdwajaniem. W rezultacie mogą prezentować się estetycznie i schludnie przez około 3-4 tygodni, w zależności od tempa rosnącej płytki paznokcia. To również wygodne rozwiązanie podczas wyjazdów na wakacje, kiedy nie trzeba martwić się zdrapującym się lakierem i pewnymi niedoskonałościami, a można w zupełności skupić się na odpoczynku.

Sposób na „nieeleganckie zachowania”

Mowa tutaj głównie o złych nawykach obgryzania paznokci czy skórek, z którymi zmaga się wiele kobiet między innymi w związku ze stresem. Idealnym rozwiązaniem jest w takim wypadku pójście do salonu kosmetycznego, gdzie można się poniekąd zrelaksować, skupić na sobie i jednocześnie zadbać o siebie. Taki czas jest bardzo ważny, a zwłaszcza gdy każdego dnia zmagacie się z wieloma obowiązkami. Poza tym wykonanie manicure hybrydowego może stać się skutecznym sposobem na pozbycie się „nieeleganckich” nawyków, które raz na zawsze staną się już przeszłością, ponieważ szkoda będzie Wam niszczyć tak piękne paznokcie, które można w ten sposób także przedłużyć i sprawić, że będą jeszcze ładniejsze.

Efekty bez ograniczeń

Kolejną zaletą manicure hybrydowego jest możliwość skomponowania wielu kolorów naraz, których wybór także jest bardzo zróżnicowany. Co więcej, powstało do tej pory całe mnóstwo efektów i zdobień na paznokcie, dzięki czemu możecie mieć każdy możliwy wzór, kolor czy nawet rysunek, o ile traficie na salon z uzdolnionymi stylistkami.

Gdzie jednak są wady?

Nie ma niestety idealnego rozwiązania, dlatego też manicure hybrydowy nie może zostać pozbawiony wad. Pierwszą i najważniejszą z nich jest podatność niektórych płytek paznokci do uczulenia na skutek zastosowania hybryd. Nie dotyczy to większości, aczkolwiek trzeba mieć to na uwadze. Może to objawiać się między innymi zniszczeniem płytki paznokcia, jej osłabieniem czy też zwyczajnie nietrwałym przyleganiem lakierów, co spowoduje więcej problemów niż użytku. Jednak w takim przypadkach należy skonsultować się profesjonalistkami, które mogą zamiennie wykonać manicure żelowy czy mieszany.

Poza tym ciężko nam o znalezienie innych racjonalnych wad czy przeciwwskazań do korzystania z manicure hybrydowego, który można wykonać w salonie albo też samodzielnie, lecz przestrzegamy, że należy mieć odpowiednią cierpliwość, czas i chęci, aby całość wyszła równie znakomicie jak u specjalistki.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *