Jak wyglądać stylowo? Najlepsze porady dla chcących dobrze wyglądać mężczyzn. Część 1

Wielu mężczyzn, którzy są świadomi swojego wyglądu oraz tego, że to od niego zależy, jak postrzegają nas inni, przykładają coraz większą uwagę do swojego ubioru. Nic dziwnego, w końcu atrakcyjny mężczyzna to dobrze ubrany mężczyzna.

Jednak czy istnieją jakieś zasady dotyczące tego, jak powinno się dobierać elementy swojej garderoby? Tak! W poniższym artykule pochylimy się nad najważniejszymi z nich!

Czego unikać w ubiorze?

Wielu mężczyzn, którzy chcą dobrze wyglądać, często nie wie, czy kupowane przez nich ciuchy pasują do ich sylwetki – czy są modne, czy odpowiednio się w nich prezentują. Niejednokrotnie decyzje dotyczące ubioru są podejmowane pod presją – wymagań partnerki, mody czy oczekiwań społecznych. Jednak nie znaczy to, że należy się tymi uwagami przejmować. Raczej należy patrzeć na nie przez palce i trochę zaufać swojej intuicji. Jeśli nie czujesz się najlepiej w beżowym sweterku, który kupiła Ci żona na promocji, to wiedz, że inni to zauważają. Nosząc ciuchy, w których nie czujesz się dobrze, sprawiasz wrażanie niepewnego, bezradnego, niezadowolonego. Pamiętaj, że to Ty przede wszystkim musisz dobrze się czuć.

Dużo zależy od wieku. Wiadomo, że dojrzały mężczyzna raczej nie będzie ubierał się jak nastolatek, ponieważ po prostu może czasem wyglądać śmiesznie. To nie znaczy też, że nie można eksperymentować ze swoim ubiorem. Należy czerpać inspiracje od innych, ale jednak zachować w tym zdrowy umiar.

Sprawdź modne ubrania w atrakcyjnych cenach: Tommy Hilfiger outlet.

Recepta na sukces w ubiorze?

Niestety, lub właśnie przeciwnie – na szczęście – nie istnieje przepis na sukces, jeżeli chodzi o męską szafę. Nie ma jednego wzoru, czy koloru, w którym każdy wygląda dobrze.

Warto przejrzeć swoją szafę i zobaczyć, co w ogóle się w niej znajduje. Człowiek wykorzystuje tylko mały procent wszystkich swoich ubrań, a gdzieś na dnie szafy można odnaleźć czasem prawdziwe perełki, które kiedyś się kupiło, ale się o nich zapomniało. Jeśli znajdziesz ubrania, które nie są Ci potrzebne – są brzydkie, niemodne i Ci się nie podobają, możesz je sprzedać lub oddać innym, którym się one przydadzą.

Przymierz różne koszulki, spodnie, marynarki i pooglądaj się w lustrze. Możesz zapytać o zdanie innych osób, którym ufasz, i wiesz, że będą wobec Ciebie szczere. W kwestii wyglądu prawda jest bardzo ważna. Jeśli uważasz, że jakieś ubrania uwydatniają cechy Twojej sylwetki, których nie chciałbyś eksponować, to po co je nosisz? Lepiej się ich pozbądź, aby nie zajmowały miejsca w szafie.

Przejdź do 2 części naszego poradnika!

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *