Jak wyglądać stylowo? Najlepsze porady dla chcących dobrze wyglądać mężczyzn. Część 2

W 1 części naszego poradnika rozpoczęliśmy temat tego, jak dobrze dobierać ubrania, a czego w ubiorze powinien unikać dojrzały mężczyzna. W 2 części kontynuujemy ten wątek. Poznaj najlepsze rady dotyczące tego, jak wyglądać atrakcyjnie i czuć się dobrze.

Czy ubrania muszą być jednolite?

Jeśli jesteś typem faceta, który lubi określony styl ubierania, np. klasyczny, nie oznacza to, że cała szafa musi być wypełniona ubraniami w jednym stylu. Czasem dobrze jest zaszaleć i zmienić chociaż drobny szczegół w swoim wyglądzie, np. podwinąć koszulę, założyć inny zegarek, połączyć kontrastowe kolory, aby odświeżyć Twój wygląd. Jeśli Ci się to uda, na pewno się o tym dowiesz. Ludzie przykładają dużą uwagę do wyglądu i lubią komentować zmiany, które są łatwo zauważalne.

Jak ubierać się do pracy?

Dylematem, z którym często mierzą się mężczyźni, jest jak ubierać się do pracy, aby dobrze wyglądać. Nieadekwatny ubiór może być źle odebrany, co sprawi, że i Ty nie będziesz czuł się dobrze.

Wiele zależy od tego, gdzie pracujesz i jakie zajmujesz stanowisko. Jeśli w Twojej firmie obowiązuje sztywny dress code, powinieneś się go trzymać. Wszystkie elementy ubrania powinny być spójnie – garnitur, koszula, buty, krawat, pasek… Ważne, aby dodać coś od siebie i podkreślić swój indywidualny styl, dzięki czemu wyróżniasz się z tłumu czarnych postaci.

W mniej formalnych warunkach, gdzie niewymagany jest ścisły dress code, warto wyglądać dobrze. Koszula sprawia, że jesteś traktowany poważniej, dlatego wielu panów decyduje się na jej noszenie. Do koszuli można dorzucić marynarkę w ciekawym kolorze, a nawet skarpetki w modne wzorki, które sprawią, że Twój ubiór będzie przykuwać uwagę. Istnieje wiele kombinacji, w których możesz dobierać swoje ubrania, dzięki czemu nie musisz posiadać wielu ciuchów, aby się wyróżnić.

Najlepsze plecaki markowe – wejdź i sprawdź ceny za produkty od najlepszych producentów. Będziesz w szoku!

Kilka rad na koniec

Podsumowując informacje zawarte w naszym dwuczęściowym poradniku, zwrócimy uwagę na rzeczy, których należy z pewnością się wystrzegać. Są to:

  • zbyt luźne lub zbyt ciasne ubrania, które uwydatniają niepożądane cechy wyglądu,
  • ubieranie za krótkich spodni, co jest szczególnie widoczne w momencie, gdy się siedzi,
  • zakładanie skarpetek do sandałów (!),
  • za długie rękawy i nogawki, które zwisają swobodnie,
  • stare, sprane i dziurawe skarpetki, które wyglądają bardzo nieatrakcyjnie i mówią wiele o Twojej higienie…

Stosując powyższe rady, będziesz wyglądać dobrze i zawsze będziesz postrzegany jako atrakcyjny.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *