Jaką szafę kupić do małej sypialni – poradnik

Bardzo dużym wyzwaniem jest urządzenie niewielkiej przestrzeni. W małych sypialniach każdy detal, mebel, czy kolor ścian jest istotny. Wszystkie te rzeczy mogą optycznie powiększyć pomieszczenie, lub wręcz przeciwnie nadać mu wrażenie klaustrofobiczności. Szafy to przeważnie dość duże meble, dlatego aby nie zagraciły sypialni, warto mieć na uwadze kilka kwestii. Opisaliśmy je poniżej specjalnie dla Ciebie, aby umożliwić Ci rozsądny zakup.

Urządzenie małej sypialni

Niewielkie pokoje to odwieczny problem, zwłaszcza z wyborem mebli, ponieważ pominięcie najdrobniejszego szczegółu może zaburzyć harmonię pomieszczenia. To odbije się na naszym niestety i na naszym komforcie. Najlepiej zdecydować się na meble wykonywane na wymiar. Wspólnie ze stolarzem stworzycie mebel, który wypełni przestrzeń, ale jednocześnie jej nie zagraci. Taką szafę na wymiar można dostosować do wymogów pomieszczenia, ustawić na poddaszu czy w niewielkiej sypialni w bloku.

Jeżeli jednak nie masz możliwości wyboru szafy wolnostojącej, warto skorzystać z dostępnych rozwiązań. Jednym z nich jest zestaw mebli do sypialni. Wtedy wiesz, że zarówno szafa, łóżko jak i półki czy komoda pasują do siebie. Pozostanie już tylko kwestia wyboru odpowiedniego kompletu.

Szafy sypialniane – jaki kolor?

Niezwykle istotną kwestią przy aranżacji wnętrz, jest kolor naszych mebli. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak nieodpowiednio dobrany odcień lub temperatura barw może zaburzyć ład i poczucie komfortu w każdym pomieszczeniu. A zwłaszcza w małych przestrzeniach.

Pamiętaj, że w małych sypialniach najlepiej sprawdzą się szafy w jasnych dekorach. Bezpiecznym wariantem będzie klasyczna biel, która powiększy przestrzeń a dodatkowo nada jej szyku i elegancji. Warto kupić szafy z lustrem, ponieważ odbicie lustrzane stanowi doskonałe złudzenie optyczne, dzięki czemu sypialnia będzie wyglądała na większą. Urządzając nasz pokój warto również wybrać meble z jasnego drewna, lub w pastelowych odcieniach. A jeżeli dodatkowo, Twoja sypialnia jest ciemna, ponieważ masz północne okno, postaw na akrylowe lub ażurowe fronty w szafach, które będą odbijały promienie słoneczne i doświetlą wnętrze.

Meblościanka czy szafa wolnostojąca?

Tu pojawia się pytanie, ile tak naprawdę rzeczy będzie musiała pomieścić Twoja szafa. Jeżeli masz sporo ubrań, butów i akcesoriów domowych typu ręczniki, pościel i jeszcze chcesz zmieścić tam sprzęt narciarski, to szafa powinna być większa. Wówczas dobrze sprawdzi się nowoczesna meblościanka, która będzie składała się z kilku elementów. Dzięki temu, zyskasz potrzebne szafki na wszystkie wyżej wymienione rzeczy.

Użyteczność i funkcjonalizm szafy

Pamiętaj, że nie tylko estetyka jest ważna. Oczywiście, kupowana przez Ciebie szafa musi spełniać Twoje oczekiwania względem wyglądu, ponieważ chcesz się w sypialni czuć komfortowo. Jednak nie zapominaj również o funkcjonalności szafy. Niech będzie solidna, przestronna i funkcjonalna, aby służyła Ci przez wiele, wiele lat.

Jaka szafa dwudrzwiowa będzie najlepsza?
Urządzając sypialnię, warto zwrócić uwagę, na wybór odpowiedniej szafy, która będzie sprzyjać utrzymaniu porządku. Niezależnie od...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *