Jak urządzić komfortową sypialnię? Przytulne pomieszczenie na wyciągnięcie ręki

Jeżeli właśnie urządzasz sypialnie i nie masz pomysłu jakie meble i kolory ścian wybrać, z pomocą śpieszy nasz artykuł. Z naszą pomocą stworzysz komfortowe miejsce, w którym będziesz czuć się przytulnie i bezpiecznie. Poniżej przedstawimy skuteczne metody na to, by Twoja sypialnia stała się pomieszczeniem, w którym każda noc będzie wyjątkowa.

Jak urządzić małą sypialnię, a jak dużą?

To pytanie nurtuje wielu dekoratorów wnętrz, którzy głowią się jak odpowiednio zagospodarować dostępną przestrzeń i wykorzystać metraż. Warto mieć na uwadze kilka kwestii, które mogą pomoc Ci podjąć słuszną decyzję, podczas wybierania mebli do sypialni. Aby skompletować odpowiednio meble do sypialni, musisz najpierw ocenić czy dysponujesz dużą, czy małą przestrzenią.

Małe sypialnie

Bardzo ciekawym zabiegiem aranżacyjnym, który również może powiększyć przestrzeń, jest szafa z lustrem. Dzięki odbijającemu się w lustrze pomieszczeniu, nasza sypialnia będzie wyglądała na większą i bardziej przestronną. Warto nasze szafy ustawiać naprzeciw okna, by promienie słoneczne odbijały się od lustra i wówczas tworzyły w pokoju przyjemną dla oka grę światła.

Duże sypialnie

Warto rozważyć również duże szafy trzydrzwiowe lub meblościanki, by wypełnić pustą przestrzeń i sprawić, że będzie bardziej komfortowa. Bardzo dobrze do wypełniania wolnego miejsca sprawdzą się rośliny doniczkowe, czy finezyjne rzeźby i figurki.

Jaki materac wybrać do sypialni?

Materac ma przede wszystkim zapewnić naszemu ciału wygodę i odpowiednie podparcie podczas leżenia. Około 1/3 życia spędzamy w łóżku, dlatego warto zadbać, by w trakcie snu czy relaksu nie szkodzić naszemu kręgosłupowi i czuć się wygodnie. Przy wyborze materaca należy pamiętać o tym, by:

  • materac był dostosowany do naszej wagi, czyli taki, który nie jest ani zbyt twardy, ani zbyt miękki. Powinien dopasowywać się naturalnie do wszystkich krzywizn kręgosłupa.
  • materac był dostosowany do pozycji, w jakiej najczęściej śpisz. Jeżeli śpimy na boku, materac powinien być elastyczny, tak by nasze ramiona i biodra mogły się naturalnie zagłębić.
  • dopasować go w zależności od potrzeb: lateksowy polecany alergikom, piankowy polecany ludziom częściej śpiącym na boku, sprężynowy polecany ludziom lubiącym spać na wznak lub na brzuchu.

Pamiętajmy zatem, że materac nie jest tylko elementem wyposażenia, który spełnia walory estetyczne, ale przede wszystkim ma realny wpływ na nasze zdrowie. Kupmy go zatem z rozwagą i nie starajmy się na siłę szukać oszczędności.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że powyższe porady, które dotyczą urządzenia sypialni sprawią, że przyjdzie Ci to o wiele prościej. Pamiętaj, żeby stawiać na estetykę, ale nie zapominać również o użyteczności. Przed każdym zakupem sypialnianego urządzenia czy akcesorium, sprawdź czy na pewno nada się do Twojego pomieszczenia.

 

Jaka szafa dwudrzwiowa będzie najlepsza?
Urządzając sypialnię, warto zwrócić uwagę, na wybór odpowiedniej szafy, która będzie sprzyjać utrzymaniu porządku. Niezależnie od...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *