Jakie wybrać wygodne łóżko do sypialni?

Wybierając idealne łóżko do sypialni, musimy kierować się wygodą i funkcjonalnością. Przesypiamy jedną trzecią naszego życia, więc należy zapewnić sobie możliwie jak najwyższy komfort snu. Należy wybrać zarówno odpowiedni materac, jak i ramę. Dzisiaj pomożemy Ci wybrać wygodne łóżko do sypialni.

Jakie wymiary łóżka do sypialni?

Łóżko dla jednej osoby powinno mieć materac o szerokości minimum 90 cm. Wtedy dopiero możemy mówić o komforcie podczas snu. Łóżko dla dwóch osób powinno mieć szerokość 160 cm. Nie trzeba się ściśle i restrykcyjnie trzymać tych zasad, a gdy gospodarujemy dużą przestrzenią, łóżko może być oczywiście większe. Nie zalecamy jednak węższych materacy.

Łóżko drewniane czy tapicerowane?

Trwałość i wytrzymałość naszego łóżka zależy głównie od materiału, z którego będzie wykonane. Łóżka dębowe, bukowe czy sosnowe to dobry wybór, a takie łóżko będzie nam służyło przez wiele, wiele lat. Należy się jednak liczyć z wysoką ceną tego typu materiałów. Ramy wykonane z dobrych płyt MDF czy HDF są równie trwałe, a cenowo wypadają korzystniej.

Na popularności zyskują w ostatnich czasach łóżka tapicerowane, pokryte tkaniną, skórą naturalną lub ekologiczną. W zależności od aranżacji naszego pomieszczenia i stylu życia, możemy wybrać sypialniane meble dostosowane do naszych potrzeb.

Zagłówek w łóżku sypialnianym

Dla ludzi, którzy lubią czytać w łóżku książkę lub pracują w tej pozycji z laptopem, zagłówek w łóżku ma ogromne znaczenie. Powinien być miękki i tapicerowany. Wtedy możesz wygodnie oprzeć się o niego, podczas pozycji siedzącej.

To dobry pomysł, zwłaszcza jeżeli już zakupiliśmy łóżko i chcemy dopiero po jakimś czasie poprawić komfort i wygodną pozycję naszego kręgosłupa. Wtedy kupno osobnego zagłówka będzie doskonałym rozwiązaniem, ponieważ nie będziemy musieli inwestować w nowe łóżko.

Stelaż łóżka – jaki wybrać?

Drabinka, na której leży materac ma znacznie większy wpływ na nasz komfort podczas snu, niż rama. Najmniej komfortowe i najtańsze rozwiązanie to wypełnienie ramy płytą meblową. Nie będzie to jednak zbyt zdrowe dla naszego kręgosłupa. Znacznie lepiej sprawdzi się stelaż wykonany z drewnianych i delikatnie elastycznych listewek.

Stelaż powinien być również dopasowany do materaca. Dlatego jeżeli mamy materac sprężynowy, to regulowany stelaż z podnoszonym nagłówkiem mógłby uszkodzić sprężyny. W przypadku stelaża wykonanego z listewek, warto wybrać taki, który ma je gęsto ułożone.

Jak kupić łóżko do sypialni?

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie sprawdź, jak czujesz się na wybranym przez Ciebie łóżku. W sklepie śmiało i bez krępacji połóż się na materacu, przetestuj jego sprężystość i obejrzyj dokładnie stelaż oraz ramę.

Pamiętaj, że im szersze łóżko, tym wygodniej się w nim śpi. A w przypadku kupna materaca dla dwóch osób, które znacząco różnią się wagą, warto kupić dwa oddzielne. W ten sposób materac nie będzie zginął się i zapadał w środku łóżka.

Jaka szafa dwudrzwiowa będzie najlepsza?
Urządzając sypialnię, warto zwrócić uwagę, na wybór odpowiedniej szafy, która będzie sprzyjać utrzymaniu porządku. Niezależnie od...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *