Jak urządzić sypialnie ze skosami?

Pomieszczenie na poddaszu to nie lada wyzwanie, pod względem odpowiedniego urządzenia. Skośny sufit ogranicza możliwości aranżacyjne, a układ mebli musi być dobrze przemyślany. Warto jednak podejść do tego kreatywnie i dokonać wszelkich starań, aby sypialnia stała się przytulna, mimo opadającego sufitu. Oto kilka wskazówek jak urządzić sypialnię ze skosami.

Jaki kolor ścian wybrać do sypialni ze skosami?

Barwy mają niezwykłą moc i znaczny wpływ na nasze samopoczucie. Oprócz tego odpowiednie farby mogą optycznie powiększyć przestrzeń, „podnieść” sufit czy poszerzyć zbyt wąską ścianę. Jeżeli urządzamy sypialnię na poddaszu, należy mieć to na uwadze.

Chcąc ożywić pomieszczenie intensywną farbą, najlepiej zdecydować się na pomalowanie wyłącznie pionowych płaszczyzn. Skosy w ciemnym odcieniu będą przytłaczały i dadzą rezultat odwrotny od zamierzonego.Wyjątkiem będzie dysponowanie dużą powierzchnią na poddaszu. Wtedy możesz sobie pozwolić na nieco ciemniejszy i wyrazisty odcień, również na skośnych ścianach. Dobrym rozwiązaniem są na przykład ciemne okleiny drewniane, które ocieplą pomieszczenie i nadadzą mu elegancji.

Jak urządzić sypialnie ze skosami

Należy zacząć od dokładnej analizy pomieszczenia, do którego chcemy wybrać odpowiednie meble sypialniane. W przypadku takiego rodzaju przestrzeni, układ będzie nam narzucał określone decyzje. Nie należy jednak zniechęcać się na starcie. Brak ścianek działowych można uznać za zaletę powierzchni, dzięki czemu zaaranżujemy przestronną i funkcjonalną sypialnie. Okna połaciowe pozwolą wpuścić mnóstwo naturalnego światła, a ich brak pozwoli na zabawą kolorem.

Podsumowanie

Sypialnia na poddaszu może stać się Twoim ulubionym pomieszczeniem, wystarczy odrobina wyobraźni. Rynek oferuje wiele rozmaitych rozwiązań zarówno w kwestii mebli, jak i kolorów. Odpowiednio dobrane potrafią stworzyć w pomieszczeniu niesamowity klimat i wystrój.

Jaka szafa dwudrzwiowa będzie najlepsza?
Urządzając sypialnię, warto zwrócić uwagę, na wybór odpowiedniej szafy, która będzie sprzyjać utrzymaniu porządku. Niezależnie od...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *