Kuchnia w stylu rustykalnym – jak ją urządzić?

Kuchnia urządzona w rustykalnym stylu jest bardzo praktyczna, a do tego ma swój specyficzny urok ze względu na stylistykę starych czasów. Znajdziemy w niej zazwyczaj duży stół lub wyspę, a także ponadczasowy kredens z ceramiką i porcelaną. Aranżacja takiego wnętrza jest połączeniem starego stylu z nowoczesnym, dlatego pomieszczenie jest bardzo funkcjonalne i dopasowane do naszych potrzeb. Aby móc urządzić kuchnię w takim stylu potrzebujemy odpowiednim mebli i dodatków, które uzupełnią przestrzeń. Jak zatem urządzić kuchnię w stylu rustykalnym? Sprawdź w naszym artykule.

Jakie meble wybrać do kuchni?

W kuchni powinny znajdować się przede wszystkim meble dopasowane do pomieszczenia, naszego stylu i potrzeb. Muszą być funkcjonalne, aby móc przechowywać odpowiednie rzeczy i być miejscem do przygotowania posiłków. Najlepiej w kuchni urządzonej w stylu rustykalnym wyglądają drewniane meble z ozdobnymi frontami, które nadają klimat tamtejszych lat. Znaczenie ma również kolor i materiał odpowiednio każdego z elementów. W kuchni w tym stylu sprawdzą się przede wszystkim jasne odcienie jak beże, szarości czy biel.

W kuchni dobrze, aby znalazły się szafki na górze u na dole w wersji zabudowanej, do tego kredens i duży stół, który będzie miejscem do spożywania posiłków lub ich przygotowania. W nowoczesnych pomieszczeniach zamiast stołu wybiera się wyspę, która świetnie wygląda w aranżacji z meblami w starym stylu. Uzupełnić wnętrze powinien starodawny kredens, w którym ułoży się ceramikę i porcelanę. W kuchni powinno znaleźć się miejsce na stół i krzesła z drewna, aby stworzyć część jadalnianą.

Jeśli chcesz stworzyć wyjątkową kuchnię w stylu rustykalnym, wybierz meble kuchenne w Jeleniej Górze. Dzięki temu dobierzesz meble do Twojego wnętrza w odpowiednim stylu i aranżacji.

Elementy dekoracyjne w kuchni

Oprócz mebli w kuchni muszą znaleźć się odpowiednie elementy dekoracyjne, które wypełnią wnętrze i dodadzą mu przytulnego oraz ciepłego klimatu. Mowa głównie o oświetleniu, czyli lampach, które najlepiej sprawdzą się nad stołem, dzięki temu rozproszy światło na całe pomieszczenie. Oczywiście nie może zabraknąć równie zdobnych uchwytów i elementów porcelanowych. Do rustykalnego stylu idealnie pasują wiklinowe pudełka, kosze, patery, ozdobne garnki, doniczki z ziołami i kwiaty. We wnętrzu najlepiej wykorzystywać naturalne materiały jak drewno, ceramika, porcelana, szkło i kamień. Dobrze wykorzystać motywy kwiatowe, które będą idealnie uzupełniać przestrzeń, np. w postaci świeżych kwiatów lub roślin zielonych.

Jaka szafa dwudrzwiowa będzie najlepsza?
Urządzając sypialnię, warto zwrócić uwagę, na wybór odpowiedniej szafy, która będzie sprzyjać utrzymaniu porządku. Niezależnie od...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *