Narożnik czy sofa? Co wybrać do salonu?

Pokój gościnny często zwany jest również salonem, gdzie nie można zapomnieć o wygodnych meblach czy efektownych dodatków dekoracyjnych, które powinny znaleźć się w tym pomieszczeniu. To właśnie tutaj spędzamy czas z rodziną, przyjmujemy gości czy wyciszamy się w trudnych chwilach. Niezależnie od przeznaczenia pomieszczania oprócz dodatków – wygodna sofa lub narożnik to podstawa. Który z mebli sprawdzi się zatem lepiej? Postaramy się pomóc w wyborze odpowiedniego elementu do salonu.

Sofa z fotelami czy narożnik?

Urządzenie salonu z prawdziwego zdarzenia nie jest łatwym wyzwaniem, szczególnie jeśli chcemy dobrać meble względem naszych upodobań lub stylu. Prócz tego, że powinien sprostać naszym wymaganiom, dobrze, aby odzwierciedlał nasz ulubiony styl. Uwielbiasz sztukę – postaw na eklektyzm i mnóstwo obrazów. Gdy wolisz minimalizm, to postaw na taki styl mebli i dodatków. Z kolei styl skandynawski to drewno, marmur i grafit w połączeniu z naturalnością. Jednak wystarczy, że wybierzemy odpowiedni mebel, aby nadać wnętrzu nieco świeżości. Takim elementem może być sofa lub narożnik.

Sofa to świetne rozwiązanie do niewielkich wnętrz lub salonów połączonych z kuchnią. Kompaktowy mebel możemy dosunąć do ściany albo postawić na środku pomieszczenia. Z łatwością dopasujemy do niego fotele, które w razie potrzeby można przesunąć. Niewielki mebel wypoczynkowy z funkcją spania jest propozycją dla osób nieposiadających zbyt wiele miejsca.

Narożnik z kolei najlepiej sprawdzi się w nieco większych pomieszczeniach, ale odpowiedni dobrany znajdzie również swoje miejsce w małych salonach. Dopasowane pufy zdecydowanie wystarczą, jeśli chcemy stworzyć zamkniętą przestrzeń wokół stolika kawowego. Świetnie wykonany mebel jest jednocześnie dekoracją, o czym nie można zapominać.

Narożnik do salonu – jeden mebel a wiele funkcji

Zdecydowanie w kwestii funkcjonalności wyróżniają się narożniki, które są bardzo praktyczne i mogą zmienić wygląd całego pomieszczenia. Najlepiej jednak postawić na uniwersalny wybór mebla – w postaci dwóch odsłon kolorystycznych, np. szarości czy mocnej czerwieni, co wyróżni się w salonie. Ustawiony w odpowiednim miejscu nada wnętrzu innego charakteru. Kolorystyka i styl mebla może zmienić całe pomieszczenie. Ponadto narożnik może pełnić nie tylko funkcję miejsca do odpoczynku czy spędzenia czasu z rodziną, ale również salon może stać się pokojem gościnnym. Wiele narożników posiada dodatkowe pojemniki na pościel i przeznaczony jest również do spania. Jeśli szukasz odpowiedniego elementu do salonu, wybierz narożniki w Jeleniej Górze. Gwarantujemy, że wybierzesz atrakcyjnie wizualny meble z wieloma praktycznymi funkcjami. Niezależnie czy wybierzemy sofę, czy narożnik ważnym elementem wyposażenia salonu jest stolik kawowy, który pełni funkcję pomocnika.

Jaka szafa dwudrzwiowa będzie najlepsza?
Urządzając sypialnię, warto zwrócić uwagę, na wybór odpowiedniej szafy, która będzie sprzyjać utrzymaniu porządku. Niezależnie od...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *