Jak wybrać meble pod telewizor? Sprawdzone wskazówki

Telewizor jest prawie w każdym domu. Zazwyczaj przechowujemy go w miejscu, gdzie spędzamy najwięcej czasu czyli w salonie. Aby korzystanie z niego było jak najbardziej komfortowe, powinniśmy ustawić go w odpowiednim miejscu i na odpowiedniej wysokości. Jak wybrać odpowiedni mebel pod telewizor?

Jakie są meble pod telewizor?

W sklepach możemy się spotkać z wieloma różnymi rodzajami mebli pod telewizor. Zazwyczaj są one nie tylko ładne, ale również funkcjonalne. Najczęściej spotykane meble pod telewizor to:

  • Meblościanka z miejscem na telewizor. Cieszy się coraz mniejszą popularnością, ale posiada bardzo dużo miejsca do przechowywania;
  • Zasuwana szafka na telewizor. Można ukryć telewizor, jeżeli akurat go nie oglądamy;
  • Tradycyjna szafka na telewizor. Niska szafka typu jamnik, bardzo minimalistyczne rozwiązanie, odpowiednia wysokość dla telewizora, popularna zwłaszcza przy dużych ekranach.

Szafka pod telewizor – o czym pamiętać?

Warto wziąć pod uwagę, że szafka będzie pełniła nie tylko funkcję mebla pod telewizor, ale również będzie miejscem do przechowywania rzeczy. Warto więc zadbać, aby miała miejsca takie jak szuflady lub wnęki, które umożliwią chowanie najpotrzebniejszych przedmiotów.

Szafka pod telewizor powinna być również na tyle szeroka, aby umieścić na niej jeszcze inne niezbędne urządzenia, np. dekoder. Popularne jest również umieszczanie na szafce ozdób takich jak ramki lub wazony z kwiatami.

Szafka pod telewizor – rozmiar

Nasza szafka pod telewizor powinna mieć również odpowiednie wymiary. Wpływa to na funkcjonalność mebla, ale także na komfort oglądania przez nas telewizji. W pierwszej kolejności warto zadbać o odpowiednia wysokość mebla. Jest to ważne, ponieważ telewizor nie może stać ani za wysoko, ani za nisko. Przyjmuje się, że jego środek powinien się znajdować na poziomie naszego wzroku lub nieco poniżej. Jeżeli posiadamy mniejszy telewizor, możemy z powodzeniem umieścić go np. na komodzie.

Meble pod telewizor – podsumowanie

Odpowiednie ustawienie telewizora wpływa znacząco na jakość oglądania telewizji. Dodatkowo nie powinniśmy zapominać, że szafka pod telewizor może być świetnym dodatkiem do każdego wnętrza będącym jednocześnie funkcjonalnym meblem.

Źródło zdjęć: freepik.com

Jaka szafa dwudrzwiowa będzie najlepsza?
Urządzając sypialnię, warto zwrócić uwagę, na wybór odpowiedniej szafy, która będzie sprzyjać utrzymaniu porządku. Niezależnie od...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *