Jakie meble wybrać do przedpokoju?

Przedpokój jest często, choć niesłusznie, pomijany w planowaniu aranżacji wnętrza. Często mały, ciasny i nie za bardzo ustawny. Jednak to właśnie to pomieszczenie widzą wchodzący do nas pierwszy raz goście. Jeżeli dobrze przemyślimy aranżację tego pomieszczenia, możemy również zyskać sporo dodatkowego miejsca do przechowywania.

Szafa do przedpokoju

Szafa do przedpokoju powinna być duża i przemyślana. Jest to istotne zwłaszcza w małych mieszkaniach, gdzie każdy centymetr powierzchni do przechowywania jest na miarę złota. Nawet jeśli mamy wyjątkowo mały przedpokój, warto zastanowić się czy na pewno nie uda nam się zmieścić w nim szafy. W przypadku pomieszczeń o niestandardowych wymiarach świetnie sprawdzą się szafy pod zabudowę. Pozwolą one maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce.

Lustro

Lustro do przedpokoju jest niezbędnym elementem, jeżeli myślimy o funkcjonalności przedpokoju. Wystarczająco duże, aby można było oglądnąć w niej całą naszą sylwetkę, nie zniekształcające. Może być proste w swojej formie lub z ozdobną ramą. Wszystko zależy od wystroju wnętrza. Warto tez pamiętać, że lustro powiększa optycznie przestrzeń.

Szafa na buty

Szafa na buty będzie dobrym rozwiązaniem, jeżeli w mieszkaniu mieszka kilka osób. Nie ma nic gorszego, niż sterta butów w przedpokoju, a zwłaszcza jesienią i zimą. Warto rozważyć zakup szafki na buty. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, np. te z szufladami lub półkami w środku. Dobrym rozwiązaniem będą też specjalne tacki plastikowe na obuwie, które zapobiegną ociekaniu butów zimą.

Wieszak

Myśląc o przedpokoju od razu na myśl przychodzi nam wieszak. Ma on praktyczne zastosowanie w każdym wnętrzu, czy to po to, aby nie musieć chować codziennie kurtki do szafy, czy w przypadku jak odwiedzają nas goście. Wieszak to także dodatkowa przestrzeń do przechowywania rzeczy. Może być designerskim dodatkiem jeżeli chcemy np. powiesić smycz dla psa lub parasol.

Meble do przedpokoju – podsumowanie

Wbrew pozorom, nawet wyjątkowo mały przedpokój możemy zaprojektować w ten sposób, aby maksymalnie wykorzystać jego potencjał oraz dostępne wolne miejsce. Warto rozważyć dodanie dywanu, który będzie łapał kurz i piach, a także innych mebli do przedpokoju, które mogą być nie tylko miejscem do przechowywania, ale także stylowym dodatkiem do wnętrza.

Źródło zdjęć: freepik.com

Jaka szafa dwudrzwiowa będzie najlepsza?
Urządzając sypialnię, warto zwrócić uwagę, na wybór odpowiedniej szafy, która będzie sprzyjać utrzymaniu porządku. Niezależnie od...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *