Montaż drzwi wewnętrznych – popełniane błędy przy montażu

Podczas zakupu odpowiednich drzwi możemy również postawić na ekipę do montażu, która ułatwi nam cały proces wprawiania drzwi do naszego domu. Nie jest to jednak trudna czynność, dlatego warto zapoznać się ze wszystkimi wskazówkami dotyczącymi montażu drzwi w swoim domu. Wszystkie wskazówki zawarliśmy w artykule poniżej. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

Montaż drzwi otwierających w złym kierunku

Drzwi do łazienki, czy innych niewielkich pokoi powinny otwierać się na zewnątrz ze względu na wygodę oraz bezpieczeństwo. Gdy skrzydło będzie otwierało się do wewnątrz, w takiej sytuacji mogłoby zostać zablokowane przez osobę, która znajduje się w środku lub jakiś element.

Niedokładny pomiar oścież

Przed zakupem odpowiednich drzwi wewnętrznych należy dokładnie wymierzyć ościeża. Błędny pomiar będzie oznaczał to, że skrzydło nie będzie pasować do otworu drzwiowego. Dlatego nie jest ważna tylko szerokość otworu, ale również jego grubość. Starsze ościeżnice mogą mieć inne wymiary niż te stosowane obecnie. Skrzydło drzwiowe, które jest zbyt luźno osadzone w ościeżu, wpływa negatywnie na stabilność całego montażu. Przy drzwiach zewnętrznych można zmniejszyć przestrzeń za pomocą pianki izolacyjnej. Jeśli wybraliśmy ciężkie drzwi, ich osadzenie może doprowadzić do wypadania ościeżnicy.

To samo tyczy się tego, jeśli źle ustawimy ościeżnice, czyli odwrotnie. Pomylimy wówczas drzwi lewe z prawymi, przez co skrzydło będzie otwierało się w nieodpowiednim kierunku.

Pomylenie drzwi – lewe, prawe

To częsty błąd, który wychodzi podczas odpowiedniego montażu drzwi wewnętrznych. Prawe drzwi mają zawiasy po prawej stronie, a lewe po lewej. Oba modele drzwi muszą mieć swobodny ruch we wnętrzu pomieszczenia, do którego będą się otwierać. W innym wypadku skrzydło będzie blokowało przejście.

Brak poziomowania ościeżnicy i regulacji zawiasów

Nie powinniśmy przede wszystkim podczas montażu drzwi ustawiać ościeżnicy na oko i nie wyregulować zawiasów. Może to spowodować, że samoczynnie będą się otwierać oraz zamykać drzwi, a także skrzypienie podczas ruchu czy ocieranie się skrzydła o podłogę, np. płytki, dywan, czy panele.

Skorzystaj z pomocy profesjonalistów

Nie wiesz, jak dokładnie zamontować drzwi w swoim domu? Z pewnością warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy zajmują się montażem drzwi. W większości sklepów podczas zakupu odpowiednich drzwi mamy możliwość poprosić o pomoc związaną z montażem. Jednak, jeśli nie wiemy, jak się do tego zabrać, wystarczy, że wybierzemy montaż drzwi Wrocław. Oprócz wykwalifikowanej wiedzy otrzymasz specjalistyczne doradztwo. Oferują nie tylko liczne drzwi wewnętrzne, zewnętrze oraz wejściowe, ale również profesjonalną pomoc.

Jaka szafa dwudrzwiowa będzie najlepsza?
Urządzając sypialnię, warto zwrócić uwagę, na wybór odpowiedniej szafy, która będzie sprzyjać utrzymaniu porządku. Niezależnie od...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *