Praca tymczasowa – to musisz wiedzieć, gdy chcesz korzystać z usług agencji zatrudnienia

Praca tymczasowa to dobry sposób na szybkie zarobienie bez stałych i długich zobowiązań. Pracodawcy szukają pracowników tymczasowych w wielu branżach, dlatego bez problemu znajdziemy oferty zatrudnienia na różnych stanowiskach. Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim skorzystasz z usług agencji pracy tymczasowej.

Czym jest praca tymczasowa? Najważniejsze informacje

Praca tymczasowa jest szczególnym rodzaje pracy o charakterze okresowym. Jednak należy pamiętać, że jest to rodzaj zatrudnienia, gdzie pośredniczy agencja, a pracodawca, na rzecz którego pracownik wykonuje usługi, zostaje uznany za pracodawcę użytkownika. Dlatego tak naprawdę praca tymczasowa składa się z trzech podmiotów – pracodawcy, agencji oraz pracownika. Warto wiedzieć również, że podejmując zatrudnienie, zawieramy umowę nie z pracodawcą, a agencją pracy tymczasowej. To ona odpowiada za wszelkie kwestie formalno-prawne, wypłatę wynagrodzeń czy kontakt z pracodawcą.

Co musi zawierać umowa pracy tymczasowej?

Umowa dotycząca pracy tymczasowej musi być zawarta między agencją zatrudnienia tymczasowego oraz pracownikiem. Sama agencja następnie zawiera umowę z pracodawcą. Tego typu umowa może przybrać formę umowy o pracę na czas określony lub umowy zlecenie. Przed jej podpisaniem warto sprawdzić, czy zawiera odpowiednie dane: strony umowy, warunków zatrudnienia (rodzaj pracy, miejsce wykonywania, wynagrodzenie), informacje o możliwym wcześniejszym rozwiązaniu umowy, okres wykonywania pracy tymczasowej, datę zawarcia umowy czy pracodawcę użytkownika.

Gdzie najłatwiej szukać pracy tymczasowej?

Pracy tymczasowej możemy najłatwiej szukać w Internecie, gdzie znajdziemy najwięcej ofert zatrudnienia. Wszystko to za sprawą wygody, jaką daje nam możliwość szukania pracy właśnie przez Internet. Możemy wygodnie w domu przeglądać odpowiednie ogłoszenia i wybierać spośród wielu miejsc pracy oraz branż. Z pewnością możemy liczyć na różnorodność ogłoszeń. Dlatego polecamy biuro pracy tymczasowej Poland WorkForce, Znajdziesz tam wiele ofert pracy, gdzie możesz podjąć się zatrudnienia. Możesz również wybrać spośród ogłoszeń o pracę za granicą, jeśli zależy Ci na zdobyciu odpowiedniego doświadczenie i lepsze wynagrodzenia poza granicami naszego kraju.

Jakie branże cieszą się największą popularnością?

Na rynku pracy wciąż brakuje specjalistów, którzy mogliby wykazać się odpowiednią wiedzą oraz doświadczeniem na różnych stanowiskach. Wiele ogłoszeń znajdziesz w branży:

  • produkcyjnej,
  • budowlanej,
  • motoryzacyjnej,
  • logistycznej,
  • informatycznej,
  • marketingowej,
  • turystycznej.

Brakuje również pracowników fizycznych oraz osób z doświadczeniem czy znajomością konkretnych języków obcych.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *